اهمیت استفاده ازمدیریت زمان در زندگی

اهمیت مدیریت زمان در زندگی به میزان تأثیر آن بر زندگی شخصی و شغلی شما برمی گردد. مدیریت زمان روز شما را سازماندهی می کند تا بهترین استفاده را برای هر لحظه پیدا کنید.
در حالی که نمی توانیم ساعات بیشتری به روز خود اضافه کنیم ، اما می توانم به شما در درک اهمیت مدیریت زمان و چگونگی مدیریت زمان در به حداکثر رساندن زمان خود کمک کنم. این فقط مهارتی نیست که کارآفرینان بر آن تسلط دارند. هر کس می تواند از مدیریت موثرتر وقت خود و قدردانی از آن برای منبع محدود موجود خود بهره مند شود.
اگر پول خود را گم کنید ، ممکن است فرصتی برای پس گرفتن آن پیدا کنید. اما یک ساعت تلف شده غیرقابل تعویض است.
مدیریت زمان عالی به شما امکان می دهد تعادل سالمی در روند کار و زندگی در خانه ایجاد کنید. عواقب ناشی از مدیریت زمان ناموفق شامل مهلت از دست رفته و زندگی با استرس بیش از حد است.

چرا مدیریت زمان برای شما مهم است ؟

با مهارت و ابزار مدیریت زمان مناسب ، مزایای زیادی را از مدیریت زمان مناسب کسب خواهید کرد.
در اینجا 8 دلیل وجود دارد که چرا شما باید شروع به مدیریت بهتر زمان کنید:

با تمرکز بیشتر کار می کنید

دانستن اینکه چگونه زمان خود را مدیریت کنید به این معنی است که با تلاش کمتری می توانید در مدت زمان کوتاهتری به موفقیت بیشتری دست پیدا کنید. به این فکر کنید که وقتی واقعاً تمرکز می کنید ، چقدر می توانید به موفقیت برسید.
اولویت بندی و تطبیق کارها با بلوک های زمان موجود یکی از راه های انجام کار بیشتر با تلاش کمتر است. به جای اینکه بخواهید در ده دقیقه بین جلسات کار عمیقی انجام دهید ، یک کار جزئی را انجام دهید. با این کار بلوک های بزرگتری برای پروژه هایی که نیاز به تمرکز دارند آزاد می شود.

انجام کار و زندگی را معنادار می کنید

هیچ چیز ناامیدکننده ای بیشتر از گذراندن یک روز کاملاً شلوغ بلکه کاملاً بی حاصل نیست.با اهمیت مدیریت زمان در زندگی احساس موفقیت می کنید احساس موفقیت به شما کمک می کند تا در کار خود انگیزه داشته باشید. این در خانه به معنای آرامش و لذت بردن از وقت شماست.
 با آگاهی از نحوه استفاده از وقت ، مقدار بیشتری از وقت خود را برای خرج چیزهایی که دوست دارید ، خواهید داشت.

پایان دادن به بلاتکلیفی

نگرانی در مورد اینکه آیا انتخاب درستی انجام داده اید می تواند وقت گیر باشد. به طور طبیعی ، تصمیمات بزرگ وقت زیادی را می گیرند اما تصمیمات کوچکی که هر روز می گیرید نیز می تواند اتلاف وقت زیادی باشد. به عنوان مثال تصمیم گیری در مورد آنچه در مرحله بعدی انجام می دهید ، می تواند یک هزینه طولانی باشد.
به جای اینکه  به لیست کارهای خود بپردازید و تعجب کنید که چه چیزی را باید حل کنید ، یک برنامه یا روال معمول ایجاد کنید . این باعث می شود که نتوانید از هر یک از دقایق ارزشمند خود سوال کنید که باید چه کاری انجام دهید.

 سریعتر به اهداف برسید

یکی دیگر از مهم ترین اهمیت مدیریت زمان در زندگی این است که به اهداف خود سریعتر می سرید بسیاری از افراد اهداف بزرگی دارند تا احساس رضایت داشته باشند. اما بدون درک اهمیت مدیریت زمان ، این اهداف می توانند به طور نامحدود روی قفسه بنشینند.
به عنوان مثال ، شاید یکی از اهداف شما داشتن یک سبک زندگی سالم است اما به نظر نمی رسد وقت خود را برای جلسات ورزش اختصاص دهید. به احتمال زیاد ، زمانی که شما به آن نیاز دارید از قبل وجود دارد. فقط باید پیداش کنی با اختصاص وقت برای مراقبت از سلامتی خود ، می توانید به سرعت تغییرات لازم و مطلوب را ایجاد کنید.

افزایش اعتماد به نفس

اهمیت مدیریت زمان در زندگی می تواند اعتماد به نفس شما را بهبود بخشد. اگر وقت این کار را داشته باشید به احتمال زیاد از خود مراقبت درستی می کنید. قبل از اینکه پا به فضای کار خود بگذارید ، کنار هم ظاهر و احساس راحتی بیشتری خواهید داشت.
علاوه بر این ، از احساس موفقیت به طور منظم تقویت خواهید شد. رعایت ضرب الاجل های خود و فراتر از انتظارات انگیزه بزرگی است. در سمت مقابل ، عدم رعایت ضرب الاجل ها و تلاش برای ادامه کار منجر به فرسودگی شغلی می شود.

انرژی بیشتری برای دستیابی بیشتر داشته باشید

دائما احساس فرسودگی و استرس بدبخت است همچنین پذیرش چالش های جدید را دشوار می کند. یک گردش کار کارآمد به شما فرصت می دهد تا مهارت های جدیدی برای بهبود کار خود ایجاد کنید.
اگرچه این فقط در مورد کار صدق نمی کند. به این فکر کنید که وقتی احساس انرژی می کنید زندگی چقدر هیجان انگیزتر است. با افزایش انرژی ، به جای کاشتن روی کاناپه ، احتمالاً یک سرگرمی جدید را امتحان می کنید یا به یک ماجراجویی می روید

برای انجام کارهایی که دوست دارید بیشتر وقت بگذارید

بعد از اینکه مدت زمانی را که برای خوابیدن ، کار کردن ، غذا خوردن ، رفت و آمد و رعایت بهداشت شخصی لازم است در نظر گرفتید ، روزانه حدود چهار ساعت وقت دارید که به کارهایی که برای سرگرمی انجام می دهید اختصاص دهید.
با یادگیری و دانستن اهمیت مدیریت زمان در زندگی  ، فرصت های بیشتری برای کار در رشد شخصی ، گذراندن وقت با خانواده یا دیدار با دوستان خواهید داشت. این زمان با کیفیت بی قیمت است.

استرس را کاهش داده و از احساس فشار زیاد خودداری کنید

در یک روز مشخص ، ممکن است وظیفه شما ایجاد یک مسخره برای یک پروژه ، بردن فرزندتان به تمرین ، هدایت بحث در محل کار و خرید مواد غذایی باشد. وقتی هر کاری در لیست کارهای شما به همان اندازه مهم به نظر می رسد ، بیش از حد تحت فشار قرار خواهید گرفت.
مدیریت زمان مناسب به شما این امکان را می دهد که به لیست کارهای خود نگاه کنید ، دسته بندی کنید و هر آنچه از شما انتظار می رود را در اولویت قرار دهید. شما به راحتی تمایز بین کارهای شخصی و شخصی را مشاهده خواهید کرد. شما می دانید که آیا می توانید برخی از کارها را به دیگران محول کنید یا موارد را به هم بزنید تا بتوانید تأثیرگذاری بیشتری داشته باشید.
 

برای همه‌ی ما بارها پیش آمده کار مهمی به‌ذهنمان رسیده و به خودمان وعده داده‌ایم که به‌محض رسیدن به خانه یا محل کار، آن‌ را انجام می‌دهیم؛ اما وقتی به آن مکان می‌رسیم، انبوه کارها و اخبار دیگری که به‌ما می‌رسد، باعث می‌شود آن کار مهم را فراموش کنیم. بعد از مدتی، به‌یاد می‌آوریم قرار بود کار مهمی انجام دهیم و ناباورانه با خود می‌اندیشیم چرا کاری که این‌قدر برایمان اهمیت دارد، به‌راحتی فراموش می‌کنیم؟

این اتفاق یک دلیل مشخص دارد و آن این است که مغز وظیفه‌ی ایجاد ایده‌ها برای انجام کارها را دارد و نه نگه‌داشتن آن‌ها در ذهن. آنچه می‌تواند به ما در این مسیر کمک کند، روش معروف دیوید آلن با عنوان به‌انجام رساندن کارها (G.T.D) است برنامه ریزی به روش  gtd(مخفف عبارت Getting Things Done) روشی جهانی برای داشتن بهره‌وری فراوان و بدون استرس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

پوچ
انشالله دفعه بعدی
50% تخفیف خرید محصول مدیریت زمان و برنامه ریزی
دانلود رایگان وبینار مدیریت زمان
20% تخفیف خرید کلیه محصولات
مشاوره رایگان
شانس خود را برای دریافت جایزه امتحان کنید!

گردونه رو بچرخون و برنده شو

قوانین و مقررات گردش گردونه :

کاربر محترم عواقب عدم استفاده از هدیه به عهده شما می باشد.

تذکر: هدیه به ایمیل شما ارسال میشود، لطفا ایمیل معتبر وارد کنید.