مدیریت زمان چیست؟

دوره مدیریت زمان چیست ؟

در دوره مدیریت زمان ما تمامی گام های کنترل زمان را بررسی می کنیم احتمالا شما هم با مدیریت زمانتان مشکل دارید و یا این که خیلی ایده ­ها در ذهنتان دارید ولی فکر می­کنید همیشه زمانی برای پردازش آنها ندارید؟ و یا هر روز چیزهایی را می­نویسید و یک سری کارها را از این لیست به لیست بعدی منتقل می­کنید که فردا انجامشان بدهید و فردا هم دوباره یک تعداد به لیست بعدی؟ در دوره مدیریت زمان ما تمامی گام های کنترل زمان را بررسی می کنیم

همیشه برای کار کردن­تان  استرس دارید و فکر می­کنید همیشه یه کوهی از کارها جلویتان است و هر چی هم کار می­کنید این کارها تموم نمی­شه؟

 خب در دوره مدیریت زمان برای شما ابزارهای مدیریت زمان را  معرفی کنیم:

اهمیت نظم و برنامه ریزی

دوره جامع مدیریت زمان و برنامه ریزی با تکنیک های کابردی

میلیون­ها نفر آدم از سرتاسر دنیا روزانه تصمیم می­گیرند که بخواهند از فردا از ابزارهای مدیریت زمان و برنامه ­ریزی استفاده کنند برای همین ما هر شب، برای مثال خودمان را در نظر بگیریم یه لیست از کارهایمان را آماده می­کنیم که  از فردا طبق اون لیست بخواهیم کارمان را شروع کنیم این لیست بلند، بلند و بلندتر میشود و ما این لیست را همش با خودمان حمل می­کنیم.

یک کاری که خیلی برای همه­ ما جا افتاده است شب قبل ، میزمان را تمیز می­کنیم و تصمیم می­گیریم از فردا صبح طبق آن چک لیستی که نوشتیم کارهایمان را انجام بدهیم، همه چیز خوب پیش می­رود اما یک هفته بعد، نهایتاً یک هفته  تمام انگیزه مان را برای ادامه راه از دست می­دهیم یا این که اصلا حتی دوست نداریم لیست را بنویسیم چرا ؟

چون با نوشتن اون لیست یا این که خیلی خودمان را درگیر کارها می­کنیم و یا این که خسته می­شویم و انگیزه­ مان را از دست می­دهیم. همین میلیون­ها آدم در جهان بعد از چند روز تصمیم می­گیرند که مدیریت زمان کلاً چرت و پرته و هیچ کاربردی ندارد.

ولی جالبه بدونید اگر مهارت­های مدیریت زمان رو بلد نباشید و برنامه­ ریزی کنید، ضرر و و زیانی که بهتون وارد می­شود به مراتب بیشتر از زمانیه که کلاً برنامه ریزی نمی­کنید. پس بیایید یک بار برای همیشه این را با خودتون حل کنید که آیا می­خواهیم برنامه­ ریزی کنیم؟ می­خواهیم از عمرمون استفاده کنیم یا نه؟


حتما بخوانید :

3 اصل طلایی برنامه ریزی


همه ­ی ماها در کل جهان  24 ساعت زمان داریم ولی چرا یک نفر می­شود استیو جابز یا یک نفر می­شود گاندی که ما با اختلاف کیلومترها فاصله و یا گذشت زمان ­های زیادی اون­ هارو خیلی خوب می­شناسیم اما واقعاً خودمون داریم با زندگی خودمون چه کار می­ کنیم؟

ما عادت کردیم هر روز بیدار شویم یک سری کارهای روتین و روزمره رو انجام بدهیم و بعد براساس اون کارهای بیاییم تصمیم بگیریم به عبارتی  کاری را انجام می­دهیم که صدایش در ذهن ما بلندتره یعنی ما اقدامی برخورد نمی­کنیم، کنشی برخورد می­کنیم

برخورد کنشی یعنی چی؟

یعنی ما تصمیم نمی­گیریم چه اقدامی انجام می­دهیم، ما فقط میایم نسبت به اتفاقاتی که در اطراف ما می افتد واکنش نشان می­دهیم و همین میشود که از هدف­مان گم می­شویم، نقشه­ ی راهمان را گم می­کنیم هدف را می­نویسیم ولی نمی­دانیم چه جوری باید به اون هدف­مان برسیم. ما سعی می­کنیم که بخواهیم بیایم متوجه بشیم، نقشه­ی راه پیدا کنیم و این که اصلا قراره چه کار کنیم؟

 گام های مدیریت زمان

هر کدام از این گام ­ها در دوره­ ی مدیریت زمان به سبک حرفه ­ای به صورت کامل توضیح داده می­شود.

گام اول مدیریت زمان :

اولین گام در مدیریت زمان اندازه­ گیریه یعنی چی؟ یعنی این که شما قبل از این که کاری را شروع کنید باید برای خودتان بنویسید، تخمین بزنید که این کار چقدر زمان می­بره و در طول مدت اون زمانی که من دارم این کار را انجام می­دهم قراره چه اتفاقاتی بیفته و چه نتایجی به دست بیاد؟ ما خیلی ­هامون مهارت تخمین زدن را نداریم که در این دوره آموزش می­بینیم که چه جوری تخمین بزنیم؟ این اولین و مهمترین گام­ه.

مدیریت زمان چیست

گام دوم :

گام دوم آنالیز کردن خب ما یه مدت زمانی را داریم صرف می­کنیم، یه سری کارها را داریم انجام می­دهیم باید بیایم آنالیز کنیم که این کارهایی که ما داریم انجام می­دهیم چه چیزی بوده؟ چه نتایجی داشته و این خیلی برای ما اهمیت داره.

گام سوم :

گام سوم بهبود مهارت­های مدیریت زمانه ما اگر روزانه مهارت­ های خودمان را بهبود ندیم واقعیتش اینه که از دنیای خودمون عقب می­مونیم، ما باید یاد بگیریم که مدیریت زمان شیوه­اش تغییر کرده در زمانی که ابتدای مهارت­های مدیریت زمان دانشی که به ما آموزش داده می­شه مهارت زمان تک بعدی به ما یاد داده می­شه یعنی چی؟ یعنی مهارت مدیریت زمان براساس راندمان که خیلی از ماها همین تفکرمونه ببینیم چقدر راندمان داشتیم پس اون موقع ما توانستیم زمان خودمون رو مدیریت کنیم.

در تفکر دو بعدی علاوه بر این که ما اومدیم راندمان را در نظر گرفتیم می­گه خب بیایید اولویت­بندی هم کنید

خیلی قشنگه یعنی چی؟

یعنی این که بیاییم متوجه بشیم در این زمان کدوم کار اهمیت بیشتری داره برای انجام؟ اما یه سؤال آیا احساسات­مون هم دخیل می­شه؟ اگر ما تا به حال لیست رو نوشتیم و کارها را براساس اولویت­بندی انجام دادیم چرا بعد از یک هفته مسیرو گم کردیم؟

واقعاً چرا هیچ وقت انگیزه­ای برای ادامه­ ی مسیر نداشتیم؟

به دلیل این که ما انسان­ ها افرادی احساسی هستیم و چون احساس را در برنامه­ ی مدیریت زمان خودمون دخیل نکردیم همین باعث می­شود که بی­انگیزه شویم.

پس در دوره مدیریت زمان ما میایم تفکر سه بعدی را  در خصوص مدیریت زمان یاد می­دهیم  همین آموزش می­شود بهبود مهارت ­های مدیریت زمان که خیلی هم می­تونه برای ما جذاب باشه، بهبود این که آگاه باشیم نسبت به این که دزدهای زمان ما چه چیز هایی هستن؟ خیلی اوقات ما با یک سری دزدها رو خودمان بهشون بفرمایید می­گیم، بفرمایید داخل بفرمایید…

در صورتی که غافلیم از این موضوع که با هر بله­ ای که داریم می­گیم به چند تا از اهداف خودمان داریم نه می­گیم.

در دوره مدیریت زمان یاد می گیریم چه جوری این­ها را شناسایی کنیم؟ چه جوری کارها اولویت­ بندی کنیم؟ آقا من یه لیست دارم چه جوری این­ ها را بیایم اولویت­ بندی کنم؟

دوره جامع مدیریت زمان و برنامه ریزی

گام چهارم :

اما گام چهار بحث کنترله شاید بحثی که شیرین باشه، شاید بحثی که همیشه ما همه­ ما تا گام سوم رو پیش رفتیم اما این گام چهارم رو دیگه انجام ندادیم. کنترل چی؟

چرا ما رژیم می­گیریم بعد از یه مدت ول می­شه؟

 چرا ما میاییم یه سری اپلیکیشن­ های مدیریت زمان رو روی گوشی­ هامون نصب می­کنیم،

دفتر برنامه­ ریزی می­گیریم می نویسیم ولی بعد از یه مدت انگیزه نداریم؟

ما در دوره جامع مدیریت زمان ابزارهای مدیریت زمان رو آموزش می­دهیم، مدیریت زمان یک سری ابزارها داره که در این دوره براساس اون ابزارها پارامتر به پارامتر حتی نصب و راه­اندازی نرم­افزارش که کارها را چگونه وارد کنیم، لیست­ها به چه صورتی وارد بشه همه این­ها دقیقاً دسته به دسته براتون توضیح داده می­شه.

ابزاری که ما در این دوره استفاده می­کنیم براساس روش جی تی دی (GTD) آقای دیوید آلن هستش که این روش به عنوان پایه ­گذار روش انجام رساندن کارها بدون استرس نام گرفته .

ما در این دوره همین روش رو آموزش می­دهیم. دوستانه بهتون توصیه می­کنیم همونجوری که روش جی تی دی زندگی من رو و دنیای من رو تغییر داد شما بیایید در این دوره شرکت کنید تا متوجه بشید که آیا واقعاً می­شه قابل تغییر بود یا نه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 6 =

پوچ
انشالله دفعه بعدی
50% تخفیف خرید محصول مدیریت زمان و برنامه ریزی
دانلود رایگان وبینار مدیریت زمان
20% تخفیف خرید کلیه محصولات
مشاوره رایگان
شانس خود را برای دریافت جایزه امتحان کنید!

گردونه رو بچرخون و برنده شو

قوانین و مقررات گردش گردونه :

کاربر محترم عواقب عدم استفاده از هدیه به عهده شما می باشد.

تذکر: هدیه به ایمیل شما ارسال میشود، لطفا ایمیل معتبر وارد کنید.