چگونه برای رسیدن به اهداف خود انگیزه ایجاد کنیم ؟

10 راهکار برای داشتن انگیزه برای رسیدن به هدف

از جمله موارد مهمی که شما را برای رسیدن به اهداف سوق می دهد داشتن انگیزه برای رسیدن به هدف است و برای انواع موفقیت آن ضروری است. شما در مقادیر زیاد به انگیزه نیاز دارید و روزانه به آن نیاز دارید. والدین باید برای تربیت فرزندان خود انگیزه داشته باشند ، دانش آموزان برای فارغ التحصیلی از دانشگاه انگیزه خود را حفظ کنند ، کارمندان باید برای ارتقا سطح کار (و ادامه کار) انگیزه خود را حفظ کنند.
نویسندگان باید انگیزه خود را برای تکمیل کتاب حفظ کنند و صاحبان مشاغل نیز باید انگیزه خود را برای کسب سود حفظ کنند. غالباً ، پس از آنکه سرخوشی اولیه دستیابی به یک هدف کم شد ، برای شروع کار در هدف بعدی به انگیزه نیاز دارید. انگیزه انرژی است که شما را وادار می کند یک بار دیگر تلاش کنید ، وقتی همه چیز در اطراف شما می گوید دست از تلاش بر می دارید.

1. مطمئن شوید که آنها اهداف شما هستند

“یكی از بزرگترین چالش ها داشتن انگیزه برای رسیدن به هدف در با انگیزه ماندن و پایبندی به اهداف خود ، اطمینان از اهدافی است كه هدف های خود را تعیین كرده ایم و می خواهیم واقعاً به آن برسیم.” وی در ادامه خاطرنشان كرد: “بعضی اوقات ما هدفهایی را براساس آنچه كه باید” باید “انجام می دهیم تعیین می كنیم. یا آنها را بر اساس گفته های دیگران قرار می دهیم.” اطمینان حاصل کنید که به دنبال چیزی می گردید که می خواهید و باعث خوشحالی شما می شود – این می تواند همه تفاوت را ایجاد کند.


مقاله : افزایش انگیزه با چند تکنیک ساده 

نویسنده پیشنهاد می کند حتما این مقاله را بخوانید


2.یک هدف داشته باشید

به قول قدیمی ها پله ها را یکی یکی بالا بروید. اگر یک لیست بلندبالا از اهداف داشته باشید، تنها اتفاقی که می افتد این است:استرس می گیرید، بی خیال همه شان می شوید، دچار رفتار اجتنابی می شوید و رسیدن به هدف را به بعد موکول می کنید.
اما اگر قدم به قدم و یکی یکی به اهداف تان فکر کنید شدنی تر خواهند بود. می توانید روی یکی تمرکز کنید، به آن برسید و سراغ بعدی بروید. اگر نتوانید روی یک هدف خاص تمرکز کنید، نمی توانید روی خودتان متمرکز شوید پس انگیزه ای در کار نخواهد بود.
اهداف تان را به اهداف کوچک تر و کوتاه مدت تقسیم کنید تا امکان رسیدن به آنها بیشتر شود. سعی کنید یک برنامه بریزید و کم کم به هدف تان نزدیک شوید.

3.حس رسیدن به هدف را تجربه کنید

برای داشتن انگیزه برای رسیدن به هدف نتیجه نهایی و اینکه وقتی به هدف نهایی خود رسیدید چه احساسی خواهید داشت ، تجسم کنید. این به معنای تجسم عرق پشت ، احساس تسکین ، هیجان کامل است – این همان چیزی است که شما را در روزهایی که احساس کار نمی کنید سوخت می دهد.

4. هدف را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید

اهداف خود را به اهداف کوچکتر و دارای وظیفه محور تقسیم کنید

و مهلت هدف را برای آن کارها تعیین کنید.

مثلا. اگر هدف شما “سازماندهی مجدد کل کمد من” است ، با این جمله شروع کنید:

“ابتدا می خواهم کفش ها را کنترل کنم ، سپس کمربندها ، سپس کت های زمستانی را از پشت” و غیره. این روش می تواند بزرگترین وظیفه بیشتر قابل کنترل است

5.بزرگترین منابع الهام و انگیزه خود را شناسایی کنید.

قلم و دفترچه یادداشت را بگیرید و نام سه نفری را که در حضور آنها زنده می شوید بنویسید – کلمات آنها ایمان و اطمینان شما را برمی انگیزد؟
آخرین چیزی که هر یک از این افراد به شما گفتند چه معنایی داشت و این کلمات چگونه می توانند امروز انگیزه شما را ایجاد کنند؟
این هفته با این سه نفر در ارتباط باشید. با هرکدام تماس بگیرید ، ایمیل بزنید یا از آنها بازدید کنید و به آنها بگویید که از آنها و ارزشی که برای زندگی شما قائل هستند قدردانی می کنید. از انگیزه گرفتن برای رسیدن به هدف خود نترسید

6. منظم شوید

هیچ چیزی بیش از یک ذهن بیش از حد تحریک شده و به هم ریخته انرژی من را از دست نمی دهد.” بنابراین در عوض ، بنشینید و روند کار را از سر خود به یک لیست سازمان یافته واقعی منتقل کنید ، یا آنچه را که فکر می کنید با یک دوست معتمد (یا هر دو) صحبت کنید. سپس زمان های مشخصی را برای انجام هر کار برنامه ریزی کنید. این کلید رسیدن به خواسته های شماست.


مقاله انضباط فردی در برنامه ریزی روزانه

نویسنده پیشنهاد می کند این مقاله را بخوانید


7. تصویر بزرگ را در ذهن داشته باشید

یکی از شخصیت های مورد علاقه من در یوتیوب ، تسا ویولت ، بر اهمیت داشتن هدف “بالاترین سطح” خود در همه زمانها ، حتی هنگام انجام کارهای کمتر دلپذیر و سخت تر مربوط به آن تأکید کرد . به این ترتیب ، او گفت ، “اگر هفته ای را سپری می کنید که احساس می کنید انگیزه انجام کار را ندارید ، به یاد می آورید ،” هدف من اتمام کار نیست. هدف من درباره چیزی است بزرگتر .

8. به دنبال اطلاعات مثبت باشید

یرس همچنین خواندن یا گوش دادن به اطلاعات مثبت را هر روز توصیه کرد. “اگر ذهن خود را با اطلاعات نشاط آور و الهام بخش پر کنید ، انگیزه شما را حفظ می کند. امروز به کتابفروشی یا کتابخانه بروید و حداقل یک کتاب در مورد یک موضوع مثبت پیدا کنید که به شما کمک کند. شما نیاز به یادآوری های مداوم دارید که به شما بگویید او قادر به موفقیت است. “

9. با ثبات باشید

 سرانجام ، استرانکس همچنین بر اهمیت مطابقت با کار خود ، نوشتن ، “هر روز اقدام مستمر” تأکید کرد. این بدان معنی است که حتی اگر کاملاً خلق و خوی ندارید ، یک کار کوچک عملی انجام دهید که شما را به سمت هدف نهایی خود سوق دهد – حتی اگر این فقط یک توییت باشد.
با انگیزه بودن کاملاً در دسترس شماست – این کار فقط در خاطر داشتن هدف نهایی شما و تجزیه نتیجه نهایی بزرگتر در مراحل کوچکتر قابل کنترل است. به یاد داشته باشید – شما می توانید آن را انجام دهید!
10.درک جامعی از زندگی و هدف خود به دست آورید
طرز فکر انتزاعی‌تری نیز درباره‌ی انگیزه وجود دارد که هدف اصلی زندگی را مورد سوال قرار می‌دهد و در پی پاسخ به این سوال است که «چرا ما اینجا هستیم؟»، خاخام هیلل (که در زمان مسیح می‌زیسته است) جمله‌ی معروفی دارد: «‌اگر شما نه! پس چه کسی؟»، «اگر زمان حال نه! پس چه وقت؟» اگر عمیقا این کلام را درک کنید،‌ به سادگی آن را فراموش نخواهید کرد.
تفسیر جامع دالای لاما (رهبر دینی بوداییان تبّت) در این‌باره برای من جالب است. وقتی از او سوال شد چه چیزی درباره‌ی انسانیت، بیشتر او را متعجب ساخته است، پاسخ داد: «انسان! چون انسان سلامتش را فدای پول می‌کند. سپس پول را برای به دست آوردن سلامتی صرف می‌کند.
آنقدر برای آینده نگران است که از لذت زمان حال غافل می‌شود و در نهایت نه در حال زندگی می‌کند و نه در آینده؛ طوری زندگی می‌کند که گویی مرگ در انتظار او نیست و وقتی می‌میرد، آنطور که باید زندگی نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × یک =

پوچ
انشالله دفعه بعدی
50% تخفیف خرید محصول مدیریت زمان و برنامه ریزی
دانلود رایگان وبینار مدیریت زمان
20% تخفیف خرید کلیه محصولات
مشاوره رایگان
شانس خود را برای دریافت جایزه امتحان کنید!

گردونه رو بچرخون و برنده شو

قوانین و مقررات گردش گردونه :

کاربر محترم عواقب عدم استفاده از هدیه به عهده شما می باشد.

تذکر: هدیه به ایمیل شما ارسال میشود، لطفا ایمیل معتبر وارد کنید.