5 گام برای موفقیت در زندگی

راز موفقیت در زندگی

چگونه موفقیت را تعریف می کنیم؟ موفقیت در زندگی چیست؟

تکنیک های متفاوتی برای موفقیت در زندگی وجود دارد ، اما استراتژی ای که برای شما بهتر عمل می کند ، بستگی به دیدگاه شما نسبت به موفقیت دارد. ما اغلب تصور می کنیم که در محل کار خوب کار می کنیم یا حقوق بالایی دریافت می کنیم.

در حالی که موفقیت های حرفه ای می تواند یک قطعه از پازل باشد ، بسیاری از زمینه های مهم دیگر زندگی را کنار می گذارد. خانواده ، روابط عاشقانه ، دانشگاهیان و دوومیدانی تنها چند زمینه ای هستند که افراد ممکن است برای موفقیت تلاش کنند. تعریف فردی شما از موفقیت چیست ممکن است متفاوت باشد ، اما بسیاری ممکن است آن را به عنوان کامل ، شاد ، ایمن ، سالم و دوست داشتنی تعریف کنند.

این توانایی رسیدن به اهداف شما در زندگی است ، هرچه که این اهداف باشند. بنابراین چه کاری می توانید انجام دهید تا شانس خود را برای دستیابی به این موارد افزایش دهید؟ برخی از عادات افراد موفق چیست؟

هیچ راه درست و موفقی برای موفقیت وجود ندارد. آنچه برای شما مفید است ممکن است برای شخص دیگری کار نکند. ممکن است ترکیب کاملی از مواد تشکیل دهنده که می تواند موفقیت را تضمین کند وجود نداشته باشد ، اما برخی مراحل اساسی وجود دارد که می توانید شانس موفقیت در زندگی ، عشق ، کار یا هر آنچه برای شما مهم است را افزایش دهید.

ایجاد یک ذهنیت رشد برای موفقیت در زندگی

تحقیقات روانشناس کارول دوک نشان می دهد که دو طرز فکر اساسی وجود دارد که بر نحوه تفکر افراد در مورد خود و توانایی های آنها تأثیر می گذارد:

ذهنیت ثابت و ذهنیت رشد

افرادی که دارای ذهنیت ثابت هستند معتقدند که چیزهایی مانند هوش ثابت و غیرقابل تغییر هستند.

کسانی که دارای طرز فکر ثابت هستند معتقدند که موفقیت نتیجه سخت کوشی نیست بلکه فقط نتیجه استعدادهای ذاتی است.


از آنجا که آنها معتقدند چنین استعدادهایی چیزی است که افراد یا با آن یا بدون آن متولد می شوند ، تمایل دارند در مواجهه با چالش به راحتی تسلیم شوند. آنها وقتی کارها را به آسانی انجام نمی دهند ترک می کنند زیرا معتقدند که آنها فاقد مهارت ذاتی مورد نیاز برای برتری هستند.

از سوی دیگر ، کسانی که دارای طرز فکر رشد هستند ، احساس می کنند که می توانند با تلاش تغییر کنند ، رشد کنند و یاد بگیرند. افرادی که معتقدند توانایی رشد دارند ، احتمال موفقیت بیشتری خواهند داشت. وقتی شرایط سخت می شود ، آنها به دنبال راه هایی برای بهبود مهارت های خود و ادامه کار برای موفقیت هستند.

افرادی که دارای طرز فکر رشد هستند معتقدند که کنترل زندگی خود را در دست دارند ، در حالی که افرادی که دارای ذهنیت ثابت هستند معتقدند که امور از کنترل آنها خارج است.

برای ایجاد طرز فکر رشد چه می توانید بکنید؟

باور داشته باشید که تلاش های شما مهم است . افرادی که دارای ذهنیت رشد هستند به جای این که فکر کنند توانایی های آنها ثابت یا گیر کرده است ، معتقدند که تلاش و تلاش زیاد می تواند منجر به رشد معنی دار شود.

مهارت های جدید را بیاموزید  هنگامی که با چالشی روبرو می شوند ، آنها به دنبال راه هایی برای توسعه دانش و مهارت هایی هستند که برای غلبه بر آنها و پیروزی نیاز دارند.

شکست ها را به عنوان تجربه یادگیری در نظر بگیرید. افراد دارای ذهنیت رشد باور ندارند که شکست بازتابی از توانایی های آنها است. در عوض ، آنها آن را به عنوان منبع ارزشمندی از تجربه می دانند که می توانند از آن یاد بگیرند و پیشرفت کنند. “ممکن است فکر کنند ،” این کار نکرد ، “بنابراین این بار من چیزی متفاوت را امتحان می کنم.”

هوش هیجانی خود را تقویت کنید

از دیرباز اعتقاد بر این بود که هوش کلی یکی از عوامل موثر موفقیت در زندگی است ، اما برخی از کارشناسان معتقدند که هوش هیجانی ممکن است اهمیت بیشتری داشته باشد. 2 هوش هیجانی به توانایی درک ، استفاده و استدلال با احساسات اشاره دارد. افراد با هوش هیجانی نه تنها می توانند احساسات خود ، بلکه احساسات دیگران را نیز درک کنند.

برای تقویت هوش هیجانی:

به احساسات خود توجه کنید . بر شناسایی احساسات خود و عوامل ایجاد کننده این احساسات تمرکز کنید.
احساسات خود را مدیریت کنید . عقب بروید و سعی کنید با چشم بی طرف به مسائل نگاه کنید. از تجمع یا سرکوب احساسات خود اجتناب کنید ، اما به دنبال راههای سالم و مناسب برای برخورد با احساس خود باشید.
به حرف دیگران گوش دهید. این نه تنها شامل شنیدن آنچه آنها می گویند ، بلکه توجه به سیگنال های غیر کلامی و زبان بدن است.

ایجاد سختی ذهنی

سختی ذهنی به انعطاف پذیری برای ادامه و ادامه تلاش حتی در مواجهه با موانع اشاره دارد. 3 افرادی که دارای این قدرت ذهنی هستند ، چالش ها را فرصت می دانند. آنها همچنین احساس می کنند که بر سرنوشت خود کنترل دارند ، به توانایی های خود برای موفقیت اطمینان دارند و متعهد به پایان کارهایی هستند که شروع می کنند.

برای بهبود استحکام ذهنی و افزایش شانس موفقیت در زندگی چه می توانید بکنید؟

خودتان را باور کنید . صحبت های منفی خود را کنار بگذارید و به دنبال راه هایی برای مثبت اندیشی و تشویق خود باشید.

به تلاش خود ادامه دهید . حتی وقتی همه چیز غیرممکن به نظر می رسد یا عقب ماندگی مانع شما می شود ، روی راه هایی تمرکز کنید که می توانید مهارت های خود را تقویت کرده و سربازان خود را به جلو ادامه دهید. یکی از عادات کلیدی افراد موفق این است که همیشه به شکست ها یا شکست ها به عنوان فرصت یادگیری نگاه کنند.


افزایش بهره وری برای رسیدن به موفقیت در زمان کمتر

نویسنده پیشنهاد می کند این مقاله را بخوانید


 

اهداف تعیین کنید . افراد ذهنی سخت می دانند که برای رسیدن به هدف ، باید با داشتن اهداف دست یافتنی شروع کنند. دستیابی به این اهداف لزوما آسان نیست ، اما با داشتن چیزی برای هدف ، بهتر می توانید پیش بروید و موانع را پشت سر بگذارید.

پشتیبانی پیدا کنید . انجام کارها به تنهایی می تواند مشکل باشد ، اما داشتن یک سیستم پشتیبانی قوی می تواند کارها را آسان تر کند. مربیان ، دوستان ، همکاران و اعضای خانواده می توانند وقتی شرایط سخت می شود شما را تشویق کنند و حتی توصیه ها و کمک هایی را ارائه دهند که می تواند به شما در افزایش شانس موفقیت کمک کند.

اراده خود را تقویت کنید

در یک مطالعه طولی طولانی مدت ، روانشناسان گروهی از کودکان را که توسط معلمان خود باهوش شناخته شده بودند ، دنبال کردند. با مقایسه نحوه عملکرد این افراد در دوران کودکی و بزرگسالی ، محققان دریافتند کسانی که در نهایت موفق ترین در زندگی بودند دارای برخی ویژگی های کلیدی از جمله پشتکار و اراده هستند. 

این ویژگیها بخشی از شخصیت کلی فرد است ، اما آنها همچنین می توانند چیزی را بهبود بخشند. لذت بردن دیرهنگام ، یادگیری پایداری در برابر چالش ها و انتظار برای پاداش سخت کوشی اغلب می تواند کلید موفقیت در زندگی باشد.

استراتژی هایی که می توانید برای تقویت اراده خود استفاده کنید عبارتند از:

حواس پرتی . به عنوان مثال ، اگر سعی می کنید وزن خود را کاهش دهید ، اما برای دور ماندن از تنقلات مورد علاقه خود مشکل دارید ، حواس پرتی خود را در لحظات ضعف خود می توانید راه موثری برای اجتناب از وسوسه باشد.

تمرین کنید . اراده چیزی است که می توانید ایجاد کنید ، اما به زمان و تلاش نیاز دارد. با ایجاد اهداف کوچکی که برای رسیدن به آنها نیاز به اراده دارد ، مانند اجتناب از تنقلات قندی ، شروع کنید. همانطور که توانایی خود را برای استفاده از قدرت اراده خود برای دستیابی به چنین اهداف کوچکی تقویت می کنید 

ممکن است متوجه شوید که هنگام کار بر روی اهداف بسیار بزرگتر ، قدرت اراده شما نیز قوی تر است

تمرکز بر انگیزه های ذاتی

برای تقویت انگیزه ذاتی خود چه کاری می توانید انجام دهید؟

 

خودتان را به چالش بکشید . دنبال کردن هدفی قابل دستیابی ، اما لزوما آسان نیست ، راهی عالی برای افزایش انگیزه برای موفقیت است. چالش ها می توانند شما را به انجام کاری علاقه مند کنند ، عزت نفس خود را بهبود بخشیده و در مورد زمینه هایی که می توانید در آنها پیشرفت کنید بازخورد ارائه دهید. انتخاب کاری که کمی چالش برانگیز است به شما انگیزه می دهد تا شروع به کار کنید – بسیار هیجان انگیز است!

کنجکاو بمانید . به دنبال مواردی باشید که توجه شما را به خود جلب می کند و دوست دارید در مورد آن بیشتر بدانید.

کنترل را در دست بگیرید . اگر احساس نکنید که هیچ تأثیر واقعی بر نتیجه ندارید ، داشتن انگیزه ذاتی برای دنبال کردن یک هدف دشوار است. به دنبال راه هایی باشید که بتوانید نقش فعالی را بر عهده بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − 4 =

پوچ
انشالله دفعه بعدی
50% تخفیف خرید محصول مدیریت زمان و برنامه ریزی
دانلود رایگان وبینار مدیریت زمان
20% تخفیف خرید کلیه محصولات
مشاوره رایگان
شانس خود را برای دریافت جایزه امتحان کنید!

گردونه رو بچرخون و برنده شو

قوانین و مقررات گردش گردونه :

کاربر محترم عواقب عدم استفاده از هدیه به عهده شما می باشد.

تذکر: هدیه به ایمیل شما ارسال میشود، لطفا ایمیل معتبر وارد کنید.