5 مورد از مهم ترین عادت های مفید روزانه ، بهترین خودت باش

همه ما می دانیم که ایجاد یک برنامه روزمره ضروری است ، اما قسمت سخت آن اجرای آن است. اگر به زندگی بیشتر افراد موفق نگاه کنید ، متوجه خواهید شد که آنها از یک برنامه ثابت پیروی می کنند ، که به آنها در ایجاد عادت های بهره وری در طول زمان کمک کرده است.ایجاد سیستمی که کارساز باشد و هر روز از آن پیروی کنید راهی عالی برای تبدیل شدن به بهترین خود شما است . یک روال موفق از لحظه ای که به خواب می روید ، تمرکز لیزری مانند شما را ایجاد می کند.

برای راهنمایی در مورد چگونگی ایجاد عادت های مفید روزانه در ادامه مطلب بخوانید.


عادت ها قدرتمند هستند ، اما شکل گیری آنها آسان نیست – به ویژه عادت های خوب. ایجاد برنامه ای برای عادت مفید روزانه که بتوانید به آن پایبند باشید ، به شما کمک می کند تا عادت های خوبی را شکل داده و عادت های بد را برای یک زندگی پربار و شادتر از بین ببرید.


تنظیم یک برنامه روزمره مستحکم ، کمی هنر و کمی علم است. این علم در حال فهمیدن است که شما برای انجام چه کاری باید کار انجام دهید ، در حالی که این هنر در حال فهمیدن زمان انجام آن است.

5 مورد از مهم ترین عادت های مفید روزانه که شما را بهترین خودتان می کند :

عادت های مفید روزانه

 

1- یک لیست تهیه کنید

اولین و مهم ترین مورد از عادت های مفید روزانه تهیه یک لیست است که ابتدا هر آنچه را که برای انجام روزانه نیاز دارید ، چه در زندگی در خانه و چه در محل کار ، در آن یادداشت کنید. نگران نحوه تنظیم این لیست نباشید. این یک تخلیه مغز است ، نه یک لیست کارها. با یک دفترچه یادداشت 30 دقیقه وقت بگذارید تا همه کارهایی که هر روز انجام می دهید و همچنین همه کارهایی که باید انجام دهید را یادداشت کنید.

اهمیت داشتن لیست و برنامه ریزی روزانه

برنامه ریزی روزانه در واقع نوعی نقشه برداری از فعالیت‌های روزمره فرد است؛ همچنین می‌تواند شامل نوشتن شکرگذاری، داشتن لیست کارها‌، یادداشت نکات قابل توجه و اتفاقات مثبتی که برای ما اهمیت ویژه ای دارند.

شما با داشتن یک برنامه ریزی مرتب و یادداشت کردن روزانه آن‌ها دیگر می‌توانید هر موقع که خواستید متوجه شوید در فلان روز دقیقا چه کاری را انجام داده‌اید. برای مثال اگر تاریخ قبلی را برای انجام یک کار فراموش کرده‌اید می‌توانید تنها با یک رجوع ساده به دفتر برنامه ریزی‌تان از تاریخ دقیق برگزاری آن اطلاع پیدا کنید.

 

اگر احساس می کنید به خاطر سپردن همه کارها در یک نشست خیلی سخت است ، یک دفترچه را به همراه داشته و در طول روز یادداشت برداری کنید به شما پیشنهاد می کنم از دفترچه برنامه ریزی که چکیده و تحلیل بیش از ده دفتر برنامه ریزی است استفده کنید .


دفترچه برنامه ریزی 3 ماهه

دانلود رایگان برگه برنامه ریزی روزانه


 

جدول برنامه ریزی زندگی چیست؟

یک برنامه زندگی نقشه راهی برای زندگی شما است که به شما کمک می کند آنچه را برای شما مهم است اولویت بندی کنید. بر اساس اولویت های خود تصمیم بگیرید و به سمت زندگی مورد نظر خود حرکت کنید.

این برنامه یک مسیر روشن برای زندگی شما فراهم میکند، اما همچنین باید انعطاف پذیر باشد. با تغییر زندگی ممکن است ارزش ها و اولویت های شما نیز تغییر کند.

2- روز خود را ساختار دهید

عادت های مثبت

 

پرندگان اولیه کارهایشان را قبل از ظهر به طور موثر انجام می دهند ، در حالی که جغدهای شب معمولاً غروب شبانه انرژی خود را بدست می آورند. به این فکر کنید که چه زمانی بهترین کار را انجام می دهید و وظایف خود را در زمانی از روز قرار دهید که بیشترین معنا را برای زمان انجام بهینه ترین کارها داشته باشد.

صبح ها: صبح ها اغلب بیرون آمدن از در است ، که می تواند چالش آن باشد. همه کارهای اولیه خود را در اینجا گروه بندی کنید ، مانند تغذیه و پیاده روی حیوانات خانگی ، تخلیه بار اول ظروف برای روز و قرار دادن شام در زودپز.

صبح که تعطیلات صبح به پایان رسید ، صبح ها را برای انجام کارهایی که به انتقادی ترین فکر و عیب یابی نیاز دارند ، رزرو کنید.

یک جمله رایج وجود دارد ، “قورباغه بخور” ، که مربوط به گرفتن وظیفه ای است که می خواهید اولین کار را در روز انجام دهید ، بنابراین برای شما زیاد به چشم نمی آید.


مقاله : قورباغه خودت رو قورت بده

نویسنده پیشنهاد می کند این مقاله را حتما بخوانید


نیمروز: این یک زمان دشوار از روز است زیرا سطح انرژی شما – و شاید کافئین قهوه صبحگاهی شما – به احتمال زیاد از بین رفته است. با این حال ، این بدان معناست که شما ممکن است مقدماتی برای انجام کارهای معمول و خسته کننده داشته باشید که نیروی مغزی زیادی نمی گیرد.

از این زمان برای کارهایی مانند پاسخ به نامه های الکترونیکی ، تنظیم قرارها و اجرای مشاغل استفاده کنید. اگر در طول روز در خانه خود مستقر هستید ، از این زمان برای تمیز کردن معمول ، مانند تخلیه ماشین ظرفشویی و تمیز کردن حمام استفاده کنید.

عصر: عصرها وقتی برای برنامه ریزی و آمادگی برای روز بعد کنار گذاشته می شوند بهترین عملکرد را دارند. لباسهایتان را چیدمان کنید ، ناهارها را ببندید و اتاقهایی را که وسایل تمایل به جمع شدن دارند مانند آشپزخانه .

اگر برنامه سازماندهی هفتگی را دنبال کنید ، به مدت 15 تا 20 دقیقه روزانه یک اتاق را برای جمع آوری انتخاب می کنید.

 

3- عادت های مفید روزانه : دریافت خاص (اختیاری)

در این رئوس مطالب آزاد هر قسمت از روز خود ، می توانید به همان اندازه که می خواهید مشخص شوید. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید یک روال معمول برای صبح خود بنویسید که ظاهری شبیه به این داشته باشد:

6 صبح: بیدار شوید ، مسواک بزنید و دوش بگیرید
6:30 صبح: صبحانه
7 صبح: از خانه خارج شوید
7:15 صبح: بچه ها را در مدرسه رها کنید
7:30: ورود به دفتر

این یک برنامه بسیار دقیق است ، اما برخی از افراد ممکن است با این کار احساس راحتی کنند – حداقل تا زمانی که روزمرگی خود را بد کنند.

 

برنامه روزانه افراد موفق

عادت های مثبت روزانه

 

یکی از قوانین موفقیت چگونگی آغاز کردن روز است چرا که کیفیت آن به کیفیت مابقی روز شما هم تاثیر گذار خواهد بود. انسان های موفق به این نکته‌ی حیاتی واقف هستند و به همین دلیل ساعات آغازین روز خود را هوشمندانه برنامه ریزی می‌کنند. تمامی این افراد، فارغ از اینکه چه فعالیت‌هایی در ابتدای روز انجام می‌دهند، عادت به سحرخیزی دارند و کمتر پیش می‌آید از فرصت طلایی ابتدای صبح غافل شوند.

4- برای انعطاف پذیری برنامه ریزی کنید

یکی دیگر از عادت های مفید روزانه انعطاف پذیری در برنامه تان است . زندگی حتی جزئی ترین برنامه های روزمره را نیز مانع می شود. هدف این است که از پربارترین اوقات خود استفاده کنید تا برای چالش برانگیزترین کارها و از کمترین زمانها برای انجام کارهای پیش پا افتاده استفاده کنید.

ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که مجبور شوید در ساعاتی که معمولاً برای کار خود اختصاص می دهید به ملاقات با پزشک بروید ، یا عصر شما توسط یک اجتماع اجتماعی برگزار می شود. یک برنامه روزمره باعث می شود که با وجود سکسکه ، جریان روان باشد.

5- آخرین مورد ازعادت های مفید روزانه : روال جدید خود را امتحان کنید

به مدت 30 روز برنامه جدید خود را برای رانندگی آزمایشی دنبال کنید. چه حسی دارد؟ آیا وظایف خود را در مواقعی که منطقی باشد ، برنامه ریزی کرده اید؟ آیا باید موارد را تنظیم کنید؟

هر موردی را که موردی کار نمی کند تغییر دهید و به صورت موردی تغییر دهید و سپس بعد از 30 روز ارزیابی کنید تا ببینید روند جدید شما چگونه کار می کند

ایجاد یک برنامه روزمره در ابتدا دلهره آور به نظر می رسد ، اما به زودی با افزایش بهره وری ، کاهش میزان آهستگی صبح ، فواید خود را خواهید گرفت و متوجه خواهید شد که در طول روز یا هفته جیب های وقت آزاد دارید. حتی بهتر؟

هیچ چیز با سنگ نوشته نشده است ، بنابراین اگر برنامه روزانه شما در ابتدا به طور کامل کار نمی کند ، به سادگی اصلاحاتی انجام دهید تا برنامه ایده آل را پیدا کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 1 =

پوچ
انشالله دفعه بعدی
50% تخفیف خرید محصول مدیریت زمان و برنامه ریزی
دانلود رایگان وبینار مدیریت زمان
20% تخفیف خرید کلیه محصولات
مشاوره رایگان
شانس خود را برای دریافت جایزه امتحان کنید!

گردونه رو بچرخون و برنده شو

قوانین و مقررات گردش گردونه :

کاربر محترم عواقب عدم استفاده از هدیه به عهده شما می باشد.

تذکر: هدیه به ایمیل شما ارسال میشود، لطفا ایمیل معتبر وارد کنید.