4 تمرین ذهنی برای افزایش مدیریت زمان

مدیریت زمان یکی از مهم ترین مؤلفه های رشد فردی و موفقیت است و هر انسانی که مشتاق رشد و رسیدن به اهدافش است باید از زمان خود به درستی استفاده کند و مدیریت زمان را بلد باشد برای نتیجه بهتر در مدیریت زمان تمرین ذهنی برای افزایش مدیریت ذهن از کاربردی ترین تکنیک هایی است که هر فردی می تواند این تمرین ذهنی را انجام دهد و منجر به افزایش زمان می شود.اگر می خواهید بیشتر در مورد اهمیت مدیریت زمان بدانید این مقاله را بخوانید.
 
در مسیر رسیدن به اهداف و موفق شدن نیازمند کسب مهارت هایی هستیم که ازجمله آنها همین تمرین ذهنی برای افزایش مدیریت زمان است.
 

خب قبل از مطرح کردن تمرین ذهنی برای افزایش مدیریت زمان به این سوال ها پاسخ دهید :

 
  • شما کارآیی  را انتخاب می کنید یا بی نظمی را ؟
  • شما دوستدارید کارایی بیشتری داشته باشید، یا اینکه وقت خود را صرف فعالیت هایی کنید که ارزش کمی در زندگی شما دارند؟
  • شما مثبت بودن را انتخاب می کنید یا منفی بودن را ؟
  • شما  در انتخاب کیفیت زندگی خود آزاد هستید.
 
نقطه شروع غلبه بر اهمال کاری و از بین بردن موانع مدیریت زمان ، این است که شما یک تصمیم صریح  بگیرید تا در نحوه استفاده از وقت خود عالی باشید.هدف شما باید این باشد که زمان خود را به خوبی مدیریت کنید تا افراد به شما نگاه کنند و از شما به عنوان الگوی عادتهای کاری خود استفاده کنند.
 
در اینجا چهار تمرین ذهنی برای افزایش مدیریت زمان عنوان شده  که می توانید برای افزایش بهره وری و برنامه ریزی خود ، برای اوج عملکرد و بهبود کل زندگی خود استفاده کنید.
 

1) از عبارت های مثبت استفاده کنید

 
اولین نکته  استفاده از عبارت تاکیدی مثبت است . مثبت گرایی کیفیت زندگی شما را تغییر می دهد و اولین روش برای برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه شما “گفتگو با خود با استفاده از اظهارات مثبت است.
 
اینها دستوراتی است که شما از ذهن خودآگاه به ضمیر ناخودآگاه خود منتقل می کنید. عبارت های تاکیدی مثبت عباراتی هستند که یا آنها را با صدای بلند می گویید یا با عاطفه و اشتیاق که کلمات را به عنوان دستورالعمل های جدید عملی در ذهن ناخودآگاه شما سوق می دهد ، با خود می گویید.
 
با تکرار این عبارات مثبت شروع کنید :
 
“من در مدیریت زمان بسیار عالی هستم! من در مدیریت زمان بسیار عالی هستم! “
 
هر دستور یا عبارت مثبتی که بارها و بارها با ایمان و باور  و اعتقاد تکرار شود ، در نهایت توسط ضمیر ناخودآگاه شما پذیرفته خواهد شد. عبارت تاکیدی مورد علاقه مدیریت زمان من این است:
 
“من وقت خود را به خوبی استفاده می کنم. من از وقتم به خوبی استفاده می کنم من به خوبی از وقتم استفاده می کنم. “
 
سپس متوجه خواهید شد که رفتارهای بیرونی شما شروع به انعکاس برنامه ریزی درونی شما می کند تا تعادل بین زندگی و زندگی و کیفیت زندگی شما بهبود یابد.
 
2)برای برنامه ریزی ذهن ناخودآگاه خود از تجسم استفاده کنید
 
 
 
دومین تکنیکی که می توانید برای برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه خود جهت افزایش مدیریت زمان استفاده کنید از طریق تجسم است. تصاویر ذهنی بلافاصله ذهن ناخودآگاه شما را تحت تأثیر قرار می دهند. در روانشناسی تصویر از خود شخصی که می بینید شخصی است که از طریق تأییدهای مثبت خواهید بود. شروع به دیدن خود به خوبی سازمان یافته ، کارآمد و موثر در مدیریت زمان کنید.
 
هنگام انجام بهترین عملکرد ، خاطرات و تصاویر خود را بخاطر بسپارید. به زمانی فکر کنید که شما به طور کارآمد و موثر کار می کردید و حجم عظیمی از کار را پشت سر گذاشتید. این تصویر از خود را بارها و بارها بر روی صفحه ذهن خود بازی کنید.
 
3)آرام باشید و مدیتیشن کنید
 
سومین تمرین ذهنی بسیار ساده ا ست ، شما در مکانی آرام می نشینید یا دراز می کشید که می توانید در سکوت کاملاً تنها باشید. از طریق عبارت های تاکیدی مثبت ، تصور کنید که یک تجربه مهم آینده مانند یک جلسه ، یک سخنرانی ، یک مذاکره یا حتی یک قرار ملاقات را که باعث بهبود تعادل کار و زندگی و کیفیت زندگی شما می شود ، تجربه می کنید.
 
همانطور که کاملاً آرام و آرام نشسته اید یا دراز می کشید ، تصویری از رویداد پیش رو ایجاد کنید و مشاهده کنید که از هر لحاظ کاملاً در حال گسترش هستید .
خود را آرام ، مثبت ، شاد تصور کنید ببینید دیگران در حال انجام دادن و گفتن دقیقاً همان کاری هستند که شما می خواهید آن کار ار انجام دهند.
 
یک مدیتیشن ساده را با هم انجام دهیم :
 
  • مکانی آرام پیدا کنید ، چشمان خود را ببندید و بر روی تنفس خود متمرکز شوید
  • یک کلمه یا عبارت نشاط آور را تکرار کنید
  • به حالت آرامش بروید
  • خود را تصور کنید که توسط یک کره نور احاطه شده اید.
  • تصور کنید در مدیریت زمان بسیار عالی هستید.
4 ) چهارمین تکنیک ذهنی این است که تصور کنید از قبل در مدیریت زمان عالی هستید.
 
تصور کنید که برای نقشی در یک فیلم سینمایی یا تئاتر انتخاب شده اید.در این نقش ، شما باید بخشی از شخصی را بازی کنید که از هر نظر بسیار منظم باشد. همانطور که زندگی روزمره خود را پشت سر می گذارید ، تصور کنید بازیگری هستید که این قسمت را بازی می کنید  طوری رفتار کنید که گویی در حال حاضر به طور موثر و خوب از وقت خود استفاده می کنید.
 
وانمود کنید که در کارایی شخصی و مدیریت زمان متخصص هستید. وقتی وانمود کنید که در مدیریت زمان عالی هستید ، در نهایت عملی که تحت کنترل مستقیم شماست ، ذهنیت یا ضمیر ناخودآگاه شما را توسعه می دهد.
 
 
اگر می خواهید آینده خود را تغییر دهید ، همین حالا بسته آموزشی زیر رو رایگان دانلود کن و استفاده کن.
 
 
وانمود کنید که در کارایی شخصی و مدیریت زمان متخصص هستید. آن را تصور کنید تا متخصص شوید.وقتی وانمود کنید که در مدیریت زمان عالی هستید ، در نهایت عملی که تحت کنترل مستقیم شماست ، ذهنیت یا ضمیر ناخودآگاه شما را توسعه می دهد.
 
اگر برای ایجاد تعادل بین زندگی و زندگی باید مهارت های مدیریت زمان خود را ارتقا دهید ، استفاده از تأییدهای مثبت را برای تجسم کیفیت زندگی مورد نظر خود شروع کنید!
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + چهار =

پوچ
انشالله دفعه بعدی
50% تخفیف خرید محصول مدیریت زمان و برنامه ریزی
دانلود رایگان وبینار مدیریت زمان
20% تخفیف خرید کلیه محصولات
مشاوره رایگان
شانس خود را برای دریافت جایزه امتحان کنید!

گردونه رو بچرخون و برنده شو

قوانین و مقررات گردش گردونه :

کاربر محترم عواقب عدم استفاده از هدیه به عهده شما می باشد.

تذکر: هدیه به ایمیل شما ارسال میشود، لطفا ایمیل معتبر وارد کنید.