چگونه انگیزه داشته باشیم؟

 

 

راه های انگیزه داشتن چیست؟نقش انگیزه در زندگی ما چیست؟

 
در جواب بسیار ساده و کلی باید گفت که بسیاری از مردم هستند که بدون انگیزه کار می کنند. انگیزه یعنی نیرویی درونی یا بیرونی که باعث می شود ما به راه خود ادامه دهیم و نبود آن باعث می شود، هدفمان را وسط راه ول کنیم.
 
داشتن انگیزه روی عملکرد ما و رفتار ما تاثیر می گذارد و باعث می شود برای اهدافمان تلاش کنیم.
 
اگر بی‌حوصله‌اید و انگیزه کاری را ندارید، تصور کنید که سرشار از انگیزه‌اید.
 
حسن این کار در این است که به محض شروع، آرام آرام احساس می‌کنید که شور و علاقه، حقیقتا در وجود شما زنده شده است.
 
 
برای همه ما اتفاق می افتد که گاهی از وضعیت موجود کسل و مایوس می شویم و با اینکه برای رسیدن به هدفی مشخص در تلاش هستیم اما گاهی اوقات از ادامه راه دلزده و مایوس می شویم.
در این شرایط تنها کاری که باید انجام بدهید ادامه دادن و پیوستگی در تلاشتان است. وقتی با شرایط کسل کننده ای روبرو شدید و احساس کردید از ادامه و پیگیری هدف دلزده هستید به این حقیقت بیندیشید که کسالت و دلسردی موضوعی کاملا طبیعی است.

 
کاری که شما باید انجام دهید
 
توقف نکردن و ادامه دادن با همان قدم ها و کارهای کوچکی است که شما را به هدفتان می رساند.
 

 
راه های ساده برای ایجاد انگیزه
 

هنگام صبح چند سؤال مثبت و روحیه‌بخش از خود بپرسید

• در حال حاضر در زندگی از چه چیزی راضی هستم؟
• چه ویژگی‌ مرا خوشحال می‌کند؟
• چگونه در من این حالت را به‌وجود می‌آورد؟

بسیار مهم است که شما واقعا بدانید که چگونه و چرا این شرایط به شما احساس خوبی را منتقل کرده است.

این پرسش‌های صبحگاهی فوق‌العاده‌ هستند، زیرا نحوه قرارگرفتن آنان، به شما امکان درک عمیق از شرایط موجود را می‌دهد و سپس آن احساس مثبت را به شما منتقل می‌کند.

1- خرد کردن هدف ها به هدف های کوچکتر:

وقتی هدف‌ های بزرگی در سر می‌پرورانید، گاهی مسیر طولانی رسیدن به آن و یا بزرگی و سختی آن هدف ، شما را سرخورده و ناامید و انگیزه‌ تان را خاموش می‌کند

پس یکی از راه‌های افزایش انگیزه داشتن این است که

هدف های بزرگ خود را به لیست کوچک‌تری از هدف های قابل دستیابی راحت‌تر وسریع‌تر تبدیل کنید.

مثلا هدف میلیاردر شدن خود را به خرده هدف‌ های کسب نمرات بهتر درامتحانات آخر ترم، کسب معدل خوب در دانش‌نامه، پیدا کردن کار مناسب، شروع کسب‌و‌کارشخصی، گسترش کسب‌و‌کار و میلیاردر شدن تقسیم کنید.


مقاله مرتبط : تکنیک های هدف گذاری کاظم زاده

نویسنده پیشنهاد می کند این مقاله را حتما بخوانید


2- قانون 5 ثانیه طلایی را همیشه در سر داشته باشید:

هنگامی که هدف‌ هایتان را در ذهن خود مرور می‌کنید، تنها 5ثانیه برای انجام فعالیتی هر چند کوچک در جهت تحقق آن هدف ها و همچنین ایجاد انگیزه و افزایش انگیزه خود نیاز خواهید داشت.

( کارهایی نظیر یادداشت کردن، برنامه‌ریزی، ساعت کوک‌کردن و … ) اگر از این فرصت که برای خودتان فراهم کرده‌اید، بهره‌مند نشوید، مغز شما به طور خودکار این تفکرات را سرکوب خواهد کرد.

 
 
3- موفقیت خود را تجسم کنید.
 
تجسم یک تکنیک قدرتمند است که می تواند به شما کمک کند تا تمرکز کنید ، انگیزه داشته باشید و به اهداف خود برسید. با ایجاد یک تصویر ذهنی از موفقیت کامل کار در خود ، حتی کارهای بدتر نیز می توانند بخشی از دستیابی به چیز بزرگی باشند.
 
به یاد داشته باشید ، انگیزه از درون شروع می شود. آن را پیدا کنید ، نگه دارید و برای شما مناسب سازد.
 
 
 4- قدرت خوش بینی را مهار کنید.
 
اعتقاد به اینکه می توانید کاری را به پایان برسانید برای توانایی شما در انجام آن ضروری است. خوش بینی پایه و اساس پیشرفت است.
 
5-با ترس‌هایتان رو‌به‌رو شوید
 
تنها راه خلاص شدن از انر‌ژی‌های تهی‌کننده و منفی این است که با آنها مستقیما رو‌به‌رو بشوید. همه‌ی ترس‌هایی که درباره‌ی هدف‌تان دارید را بنویسید، همه‌ی آنچه گمان می‌کنید می‌تواند اشتباه از آب در بیاید. زمانی که به وضوح این ترس‌ها را دیدید، دیگر قدرت سابق را بر شما نخواهند داشت. آن‌وقت می‌توانید استراتژی‌هایی برای زمان وقوع آنها در نظر بگیرید.
 
6- نگاهی به نقل قول‌هایی بیندازید که به شما انگیزه می‌دهند
 
اگر در ادامه‌ی مسیرتان دارید دچار ناامیدی می‌شوید، به دنبال نقل قول‌های افرادی بگردید که آنها را ستایش می‌کنید. نقل قول هایی از افراد موفق همچون جف بزوس این نقل ‌قول‌ها را همراه داشته باشید یا روی میز کارتان بگذارید تا به شما یادآوری کنند که می‌توانید به هر آنچه ذهن‌تان را رویش متمرکز کنید دست پیدا کنید.
 
 
7- کتابی به دست بگیرید
با وقت اضافی‌ای که از کنار گذاشتن شبکه‌های اجتماعی به دست می‌آورید، زمانی برای خواندن مطالب جدید پیدا کنید.
اگر هم کلی کتاب خونده نشده دارید و هنوز فرصتی برای خواندن آن ها پیدا نمی کنید و اهمال کاری می کنید در ادامه کلیپ تاثیر گذار کاظم زاده و تکنیک فوق العاده آن راجب خواندن کتاب رو به شما پیشنهاد می کنم .
 
 
از  موثرترین صحبت ها و راه های انگیزه داشتن خواندن یک کتاب خوب است .ممکن است ایده‌ای بگیرید که انتظار آن را نداشتید و این موضوع برای‌تان الهام‌بخش باشد که ببینید زمانی فردی این ایده‌ را داشته و در قالب کتاب آن را تدوین کرده است. اگر آنها توانسته‌اند ایده‌هایشان را روی کاغذ بیاورند پس شما هم می‌توانید
 
8- به یاد داشته باشید که هیچ وقت برای شروعی با انگیزه دیر نیست
 
مردم اغلب آغاز پیگیری اهداف‌ تازه را به سال جدید یا تغییر فصل‌ها موکول می‌کنند؛ اما شما می‌توانید هر وقت اراده کنید هدف جدید‌تان را از نو آغاز کنید. اگر یک روز یا یک هفته‌ اوضاع بر وفق مرادتان پیش نرفت، ناامید نشوید. در عوض صبح روز بعد بیدار شوید و به خودتان بگویید امروز روز دیگری است، این یکی از راه های انگیزه داشتن است که می‌توانم امروز برای تغییر وضعیت ذهنی‌ام انجام بدهم و بعد از آن روزتان را شروع کنید.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − 2 =

پوچ
انشالله دفعه بعدی
50% تخفیف خرید محصول مدیریت زمان و برنامه ریزی
دانلود رایگان وبینار مدیریت زمان
20% تخفیف خرید کلیه محصولات
مشاوره رایگان
شانس خود را برای دریافت جایزه امتحان کنید!

گردونه رو بچرخون و برنده شو

قوانین و مقررات گردش گردونه :

کاربر محترم عواقب عدم استفاده از هدیه به عهده شما می باشد.

تذکر: هدیه به ایمیل شما ارسال میشود، لطفا ایمیل معتبر وارد کنید.