نحوه برنامه ریزی برای رسیدن به موفقیت

“انسان برنامه ریزی می کند و خدا می خندد” و البته درست است که حتی با بهترین نحوه برنامه ریزی برای رسیدن به موفقیت ، زندگی می تواند یک توپ منحنی برای ما ایجاد کند.پس چه راهکاری وجود دارد تا بتوانیم بهترین برنامه ریزی را برای رسیدن به اهداف و زندگی هدفمند داشته باشیم .

 

در ادامه ما به شما راهکارهایی برای نحوه ی برنامه ریزی برای رسیدن به موفقیت بیان می کنیم قبل از آن دو داستان در مورد برنامه ریزی و موانع آن را بخوانیم :

 

به نقل از جنی گاریت :
 
یادم می آید که برای سخنرانی در یک کنفرانس پرواز به اسپانیا را ترتیب داده بودم. اطمینان از کامل بودن سخنرانی من ، اطمینان از رزرو تاکسی و آمادگی کامل ، زود رسیدن به فرودگاه و سپس به من توصیه شد که هواپیمایی پرواز را بیش از حد رزرو کرده است و بعد از ساعتها انتظار غیرممکن بود که بتوانم سوار شوم. ، برگردانده شدن پس از هفته ها برنامه ریزی کاملا ناامید و مأیوس از اینکه می خواهم برگزارکننده رویداد را کنار بگذارم. خوشبختانه ، ما راهی پیدا کردیم ایده آل نبود ، اما من توانستم سخنرانی خود را به صورت مجازی ارائه دهم.
 
 
با این حال این برنامه من را متوقف نکرده است ،  “اگر نتوانید برنامه ریزی کنید ، قصد شکست دارید.”
 
 
نحوه برنامه ریزی برای رسیدن به موفقیت شما بسیار مهم است حتی اگر اوضاع مطابق میل شما پیش نرود. به روزهایی فکر کنید که برنامه ریزی نمی کنید ، چه اتفاقی می افتد؟
 
 
به این داستان از یک نویسنده موفق(ارین زامت ) توجه کنید:
 
 
اینکه بگویم من یک طراح هستم، دروغ نگفتم. در تمام لحظات زندگی‌ام من برنامه‌ریزی دارم، از برنامه‌ریزی برای ۵ دقیقه بعد گرفته تا ۵ سال آینده. هر حرکتی در زندگی من، در اصل قدمی برای رسیدن به هدفم، یعنی موفقیت، سلامت، تناسب اندام، شهرت، تأهل و زندگی در یک خانه راحت است.
 
در سن ۲۳ سالگی بودم که پزشکان تشخیص دادند به سرطان مبتلا شده‌ام. این در حالی بود که من برای پنج سال آینده‌ام برنامه‌ریزی کرده بودم و حالا اصلا نمی‌دانستم که آیا پنج سال بعد زنده هستم یا خیر!! آینده من نامشخص بود و نمی‌دانستم چه باید بکنم، آیا باید سرنوشتم را به باد می‌سپردم تا هر کجا می‌خواهد برود.
 
بلافاصله درمان را آغاز کردم و خوشبختانه تا حدودی نتیجه‌بخش بود و لوسمی رو به بهبودی می‌رفت. سرطان عاملی شد برای اینکه بتوانم برنامه‌هایم را ارزیابی کنم. با وجود اینکه به سینما علاقه‌مند بودم، ولی آن را فراموش کردم. باید سریع تصمیم می‌گرفتم. یا باید تخمک‌های رحم من فریز می‌شد که در این صورت دیگر نمی‌توانسم باردار شوم و یا باید به سرعت ازدواج می‌کردم تا بتوانم از این تخمک‌ها استفاده کنم.
 
کاملاً واضح بود که باید اهداف خودم را فراموش ‌کنم و به دنبال آنچه که واقعاً مرا خوشحال می‌کند، بروم. هیچ‌کس نمی‌داند که چقدر احساسات و ارزش‌های زندگی و حتی شغل من، با توجه به برنامه‌ریزی برای آینده‌ام تغییر کرد. وقتی به قلبم مراجعه کردم، متوجه شدم بسیاری از چیزهایی که برای من ارزش به حساب می‌آمدند و مهم بودند. حالا به نظرم کاملاً بی‌اهمیتند.
 
بنابراین با شجاعت تصمیم گرفتم و روش خود را تغییر دادم و شروع به نوشتن کردم و یک نویسنده شدم. به این ترتیب هم می‌توانستم در خانه کار کنم و هم در کنار اعضای خانوده‌ام باشم. خوشبختانه نیازی نیست که شما هم مثل من چنین تجربه دردناکی داشته باشید تا بتوانید در خودتان یک انقلاب ایجاد کنید بلکه با انجام تمرینات زیر به سادگی می‌توانید دریابید که :

نحوه برنامه ریزی برای رسیدن به موفقیت به چه صورت باشد

 

مرحله شماره 1 – تنظیم نقاط عطف نه فقط اهداف

 
رایج ترین توصیه ای که من برای نحوه برنامه ریزی برای رسیدن به موفقیت دارم ، داشتن اهداف است. با این حال رسیدن به اهداف می تواند مدت زمان طولانی طول بکشد. و اگر آنها به ویژه جاه طلب هستند ، دانستن چگونگی رسیدن به آنجا دشوار است. برای داشتن انگیزه و جهت دهی بیشتر ، من همیشه توصیه می کنم نقاط عطف را به جای فقط اهداف تعیین کنید. نقاط عطف نشانه هایی هستند که شما را در مسیر موفقیت راهنمایی می کنند.
 
 

مرحله شماره 2 – از عادت های بد خود خلاص شوید

هر کس چیزی دارد که آنها را از دستیابی به خواسته های خود باز می دارد. این می تواند موضوعی مانند سیگار کشیدن و یا افکار منفی یا گذراندن وقت زیاد در شبکه های اجتماعی باشد. من وقتم را به درستی مدیریت می کنم ، با این فلسفه که هر دقیقه زندانی است. به همین دلیل سعی می کنم از  انجام همزمان بیش از یک کار جلوگیری کنم.
عادت های بد خود را شناسایی کنید و برای از بین بردن آنها برنامه ای ارائه دهید.
 
 

مرحله شماره 3 – از آنچه دیگران انجام می دهند بیاموزید

 
من طرفدار بزرگی هستم که هرکسی نوعی مربی دارد. الهام خود را پیدا کنید و کسی را پیدا کنید که قبلاً به آنچه شما می خواهید بدست آورید رسیده است. نکته اصلی این است که اطمینان حاصل کنید اشتباهات مشابه کسانی که قبل از شما آمده اند مرتکب نشده اید. از آنچه که دیگران انجام داده اند بیاموزید. شما از بسیاری از ناکامی ها چشم پوشی کرده و مسیر موفقیت خود را تسریع خواهید کرد.
 
 
 
 

مرحله شماره 4 – روابط را در فضای مجازی برقرار کنید.

 
روابط  باید برای شما در اولویت باشد. این جهان درباره کسانی است که شما آنها را نمی شناسید. حالا چه درست باشد یا غلط ، این اتفاق می افتد. عادت کن بصورت آنلاین و آفلاین با افراد ارتباط بگیری. هدف ایجاد روابط با افراد موفق است. آنها قادر خواهند بود درهایی را باز کنند که در غیر این صورت هرگز با آنها روبرو نخواهید شد.
 
و منیت خود را درب منزل بگذارید. به دنبال افرادی نروید که قصد دارند منیت خود را ماساژ دهند. به دنبال افرادی بگردید که قصد دارند به شما بگویند که ایرادات شما در کجاست و در مورد آنها چه کاری می توانید انجام دهید می توانید افراد موفق در اطراف خود را پیدا کنید یا کافی است  راز های موفقیت افرادی همچون وارن بافت ،بیل گیتس و… را مطالعه و عمل کنید.
 

مرحله شماره 5 – در ادامه راه پیگیری عظمت خود ادامه دهید

 
این کلید همه چیز است. شما همیشه شکست هایی را تجربه خواهید کرد و همیشه شرایطی پیش می آید که می خواهید تسلیم شوید. اما اگر در تعقیب عظمت خود مداوم و بی امان باشید ، سرانجام به آنجا خواهید رسید. این یک مسابقه نیست. هیچ عجله ای برای موفقیت سریع وجود ندارد. فقط مقصد نهایی مهم است.
 

مرحله شماره 6- علامت‌گذاری کنید، تنظیم کنید و بنویسید!

 
ممکن است به نظر سخت برسد، ولی برنامه‌ریزی از آنچه شما تصور می‌کنید آسان‌تر است. مطالعات نشان می‌دهند که یادداشت کردن رویاها می‌تواند چند ماهی شما را خوشحال و سالم‌تر نگه دارد. نوشتن خواسته‌ها به‌طور معنی‌داری موجب شادی افراد می‌شود و آنها را به‌طور ناخود‌آگاه در مسیر دستیابی به آن هدف قرار می‌دهد.
 
مطالعات نشان می‌دهند هنگامی که هدف‌مان را ضبط و آنها را یادداشت می‌کنیم، به‌طور خودکار محیط اطراف ما، افراد و شرایطی را در مسیر ما قرار می‌دهد تا در دستیابی به آن هدف به ما کمک کنند. بنابراین سریع دست به کار شوید و یک قلم بردارید. ولی به خاطر بسپارید که تمامی اهداف به‌طور یکسان خلق نمی‌شوند. برای اینکه موفق شوید، باید اهداف شما چالش برانگیز و خاص باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 6 =

پوچ
انشالله دفعه بعدی
50% تخفیف خرید محصول مدیریت زمان و برنامه ریزی
دانلود رایگان وبینار مدیریت زمان
20% تخفیف خرید کلیه محصولات
مشاوره رایگان
شانس خود را برای دریافت جایزه امتحان کنید!

گردونه رو بچرخون و برنده شو

قوانین و مقررات گردش گردونه :

کاربر محترم عواقب عدم استفاده از هدیه به عهده شما می باشد.

تذکر: هدیه به ایمیل شما ارسال میشود، لطفا ایمیل معتبر وارد کنید.