ذهن ناخودآگاه خود را برای موفقیت در مدیریت زمان برنامه ریزی کنید

اهمیت مدیریت زمان در موفقیت 

در این مقاله به شما دوستان عزیز در درک اهمیت مدیریت زمان در موفقیت و نحوه مدیریت زمان کمک می کنیم تا برای رسیدن به موفقیت بتوانید بیشترین استفاده را از زمان خود داشته باشید.رفتارهای مدیریت زمان بسیار انتخابی است و آنچه در ذهن ناخودآگاه شما نهفته است.
 
شما کارآیی را انتخاب می کنید یا بی نظمی را انتخاب می کنید. افراد موثر تصمیم می گیرند که بر وظایف بالاترین ارزش خود تمرکز و تمرکز کنند که بیشترین ارزش را در زندگی آنها دارند.
 
نقطه شروع غلبه بر برنامه نویسی قبلی و از بین بردن بلوک های ذهنی مدیریت زمان این است که شما یک تصمیم صریح و صریح بگیرید تا به یکی از موثرترین افرادی که می شناسید تبدیل شوید.
 
 
5 نکته از اهمیت مدیریت زمان در موفقیت 
 
وقت هر کس ارزش دارد ، چه ارزش دلاری را به آن اختصاص دهند یا نه. مهارت های ضعیف مدیریت زمان می تواند باعث کمبود خواب ، ناراحتی و حتی عوارض سلامتی مانند استرس شود. فقط فکر داشتن زمان کم برای اتمام کار کافی است تا بیشتر مردم احساس استرس کنند!
 
اگرچه روش های زیادی برای بهبود مدیریت زمان وجود دارد – از جمله نوشتن برنامه ، اولویت بندی ، تنظیم الگوی خواب و بارگیری برنامه های بهره وری – اگر کاملاً نمی دانید که چرا مدیریت زمان مهم است ، ممکن است انگیزه تغییر نداشته باشید.
 
به همین دلیل شما باید به تصویر کلی نگاه کنید. چرا مدیریت زمان اینقدر مهم است؟ در اینجا هفت دلیل برتر ذکر شده است.

مقاله مرتبط : چرا مدیریت زمان مهم است؟
 
نویسنده پیشنهاد می کند این مقاله را حتما بخوانید

 
دلیل شماره 1 نظم و انضباط شخصی شما را بهبود می بخشد
 
دلیل اول و مهم اهمیت مدیریت زمان در موفقیت بهبود نظم شخصی افراد است . بیایید با این واقعیت روبرو شویم ، اگر مهارت مدیریت زمان خوبی دارید ، این احتمال وجود دارد که بسیار خود نظم داشته باشید.
 
شما نوعی آدمی هستید که تعلل را در مسیر خود متوقف می کند و برای رسیدن به اهداف خود جلو می رود.
 
این نظم و انضباط شخصی سایر زمینه های زندگی شما را نیز بهبود می بخشد ، از حرفه شما گرفته تا روابط شما. به عبارت دیگر ، هرچه در مدیریت زمان بهتر شوید ، نظم و انضباط شخصی بهتری خواهید داشت.
 
این باعث موفقیت بیشتر شما در رسیدن به اهداف در تمام زمینه های زندگی شما می شود.
 
 

نویسنده پیشنهاذ می کند این مقاله را بخوانید


 
دلیل شماره 2 این کیفیت کار شما را بهبود می بخشد
 
 
 
داشتن مهارت های خوب مدیریت زمان به معنای این نیست که تمام شب ها را برای رسیدن به یک ضرب الاجل می کشید.
 
این بدان معناست که شما وقت خود را به طور موثر مدیریت می کنید و در حالی که برنامه منظم خواب خود را حفظ می کنید ، فضای کار خود را صرف می کنید.
 
طبق تحقیقات ، تقریباً نیمی از آمریکایی ها مرتباً خواب ناکافی یا کم کیفیت دارند و گزارش می دهند که این امر در زندگی روزمره آنها اختلال ایجاد می کند.
 
اگر می خواهید کار با کیفیت تولید کنید ، به خواب راحت نیاز دارید. مهارت های خوب مدیریت زمان به شما کمک می کند تا بقیه موارد مورد نیاز خود را بدست آورید.
 
دلیل شماره 3 استرس را کاهش می دهد
 
چند لحظه به فکر روز خود بپردازید:
 
  • آیا احساس می کنید که همیشه مشغول هستید ، اما کارهای کمی انجام می دهید؟
  • آیا چیزی وجود دارد که شما را با نگرانی شب بیدار کند؟
  • آیا قادر به تکمیل کار خود نیستید؟
 
اگر به یک یا چند سوال دیگر “بله” پاسخ داده باشید ، احتمالاً احساس استرس می کنید. وقتی احساس نمی کنید که کنترل زمان خود را دارید و همیشه با عصبانیت در تلاش هستید تا ضرب الاجل ها را رعایت کنید ، احتمال اینکه سلامتی شما رنج ببرد بسیار زیاد است.
 
مهارت های مدیریت زمان می تواند به کاهش یا حتی از بین بردن استرس کمک کند. مهارت های خوب مدیریت زمان باعث بهره وری بیشتر شما می شود.
 
 
 
نویسنده پیشنهاد می کند ای مقاله را حتما بخوانید

 
دلیل شماره 4 امکانات جدیدی را ایجاد می کند
 
یکی از خطرات پنهان مدیریت ضعیف زمان این است که شانس گسترش افق دید و آزمایش چیزهای جدید را از بین می برد.
 
اگر زندگی را با شتاب از یک کار به وظیفه دیگر سپری کنید ، هرگز فرصتی برای کشف فرصت های مختلف ندارید.
 
با داشتن وقت آزاد بیشتر ، ممکن است بتوانید داوطلبانه در یک موسسه خیریه محلی فعالیت کنید یا به شخصی که نیازمند آن است کمک کنید.
 
تعیین ارزش دلاری برای این نوع کارها دشوار است اما آنها ذاتاً آنها را انجام می دهند و غنی سازی می کنند.
 
دلیل شماره 5  به روابط شخصی شما کمک می کند
 
مهارت های خوب مدیریت زمان برای داشتن روابط قوی و پربار ضروری است. هرچه اوقات فراغت بیشتری را با دوستان و خانواده خود سپری کنید ، روابط شما بهتر خواهد بود.
 
 
 
شما تصمیمات بهتری خواهید گرفت ، ایده های بهتری خواهید داشت و اطرافیان شما متوجه این موضوع می شوند. روابط شخصی قوی تر ، تمام جنبه های زندگی شما را تقویت می کند.
 
دلیل شماره 6 این توانایی تصمیم گیری شما را افزایش می دهد
 
مهارت های مدیریت زمان به شما کمک می کند تا از استرس جلوگیری کرده و به اندازه کافی بخوابید.
 
این تأثیر مهمی در کیفیت تصمیمات شما دارد و به نوبه خود تقریباً بر همه جنبه های زندگی شما تأثیر می گذارد ، از پیشرفت شغلی گرفته تا روابط ، دوستی ها و زندگی اجتماعی.
 
با استفاده از مدیریت زمان موثر ، می توانید از تصمیمات نادرستی که هنگام استرس ، خستگی یا فشار وارد می کنید ، اجتناب کنید.
 
دلیل شماره 7 می توانید کارهای بیشتری انجام دهید
 
از اهمیت مدیریت زمان در موفقیت کنترل زمان شما در طی روز است که منجر به بهره وری بیشتر شما می شود کنترل در وقت خود برای بهره وری بسیار مناسب است.
 
خواهید فهمید که در مدتی کمتر که مرتباً از پاهای خود عجله نمی کنید ، می توانید کارهای بسیار بیشتری انجام دهید.
 
شما تمرکز و کارایی خود را افزایش خواهید داد زیرا با مجبور کردن به چندین وظیفه حساس به زمان به صورت عجولانه شتاب خود را از دست نخواهید داد. شما در طول روز کار خود را نسیم و زمان پرواز خواهید کرد.
 
اهمیت مدیریت زمان در موفقیت و تکنیک های ذهنی مدیریت زمان
 
4تکنیک ذهنی که افراد موثر استفاده کردند
 
1.ضمیر ناخودآگاه خود را برنامه ریزی کنید

چندین روش ذهنی وجود دارد که افراد موثر از آنها برای برنامه ریزی ذهن ناخودآگاه خود برای اوج عملکرد استفاده می کنند.
 
2. از خود گفتاری مثبت استفاده کنید


 
اولین روشی که افراد موثر برای برنامه نویسی ضمیر ناخودآگاه خود استفاده می کنند ، گفتگو با خود مثبت یا استفاده از تأییدهای مثبت است .
 
افراد بسیار کارآمد از این دستوراتی که از ذهن آگاهانه آنها به ضمیر ناخودآگاه آنها منتقل می شود استفاده می کنند.
 
تصدیق اظهاراتی است که یا با صدای بلند می گویید یا با عاطفه و اشتیاق که کلمات را به عنوان دستورالعمل جدید عملی در ذهن ناخودآگاه شما سوق می دهد ، با خود می گویید. در اینجا چند نمونه از دستورات تأییدی آورده شده است که می توانید برای بهبود مهارت های مدیریت زمان خود استفاده کنید .
 
ابتدا با تکرار مکرر با خود شروع کنید ، “من در مدیریت زمان بسیار عالی هستم! من از نظر مدیریت زمان بسیار عالی هستم! ” ضمیر ناخودآگاه شما کلمات ، اعمال و احساسات شما را مرتب می کند تا با این دستورات جدید سازگار باشد.
 
شما می توانید به طور مداوم تکرار کنید ، “من همیشه برای قرارهایم وقت شناس هستم! من همیشه برای قرارهایم وقت شناس هستم! “” شما می توانید دستورات ذهنی خود را ایجاد کنید ، از جمله “من به خوبی سازمان یافته ام!” یا “من به راحتی در بالاترین وظایف خود متمرکز می شوم!”
 
تاییدیه مدیریت زمان مورد علاقه من این است که به طور مداوم تکرار کنید ، “من وقت خود را به خوبی استفاده می کنم. من از وقتم به خوبی استفاده می کنم من از وقتم به خوبی استفاده می کنم. “” به طور مداوم ، تأییدهای مثبت شروع به تأثیر بر رفتارهای خارجی شما می کنند.
 
 
دومین تکنیکی که می توانید برای برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه خود استفاده کنید تجسم است .
 
ضمیر ناخودآگاه شما بلافاصله تحت تأثیر تصاویر ذهنی قرار می گیرد. در روانشناسی تصویر از خود شخصی که می بینید شخصی است که خواهید بود .
 
شروع کنید به دیدن خود به عنوان یکی از بسیار کارآمدترین افرادی که می شناسید.
 
هنگام انجام بهترین عملکرد ، خاطرات و تصاویر خود را بخاطر بسپارید.
 
به زمانی فکر کنید که شما به طور کارآمد و موثر کار می کردید و کار عظیمی را پشت سر گذاشتید. این تصویر از خود را بارها و بارها بر روی صفحه ذهن خود بازی کنید.
 
در تمرینات ورزشی ، این “تمرین ذهنی” نامیده می شود. این نیاز به تمرین و تمرینات عملی در ذهن شما قبل از اینکه واقعاً به فعالیت بدنی بپردازید.
 
وقتی تصور می کنید که در بهترین عملکرد خود احساس آرامش می کنید ، سریعتر این دستور توسط ضمیر ناخودآگاه شما پذیرفته می شود و بعداً بخشی از تفکر و رفتار شما می شود.
 
روش ساده است. ابتدا در مکانی آرام بنشینید یا دراز بکشید که در سکوت بتوانید کاملاً تنها باشید.
 
سپس تصور کنید که یک تجربه مهم آینده مانند جلسه ، سخنرانی ، مذاکره یا حتی یک قرار ملاقات را تجربه می کنید. همانطور که کاملاً آرام و آرام نشسته اید یا دراز می کشید ، تصویری از رویداد پیش رو ایجاد کنید و مشاهده کنید که از هر لحاظ کاملاً در حال گسترش است. خود را آرام ، مثبت ، شاد و کاملاً کنترل کنید.
 
ببینید دیگران در حال انجام دادن و گفتن دقیقاً همان کاری هستند که شما می خواهید آنها انجام دهند در صورت شرایط مناسب سپس ، نفس عمیق بکشید ، آرام باشید ، و بگذارید آن را رها کنید ، مثل اینکه شما سفارشی را ارسال کرده اید و تحویل کالا تضمین شده است ، دقیقاً همانطور که در تصویر آورده اید.
 
بهترین زمان برای تمرین تمرین ذهنی شب در رختخواب ، درست قبل از خوابیدن است.
 
آخرین کاری که باید قبل از چرت زدن انجام دهید این است که تصور کنید روز بعد بهترین عملکرد را دارید.
 
شما از اینکه چند وقت یک بار رویداد یا تجربه آینده دقیقاً همانطور که تجسم کرده اید اتفاق می افتد شگفت زده خواهید شد.
 
برای دستیابی به مهارت عالی در مدیریت زمان ، تمرین ذهنی با دیدن مداوم خود مانند آنچه که اگر یکی از بهترین افراد منظم و موثر در تصور خود باشید ، مهم است.
 
سرانجام این تصاویر “قفل می شوند”. وقتی این کار را انجام می دهید ، به راحتی و به طور خودکار در تمام کارهایی که انجام می دهید وقت خود را به طور موثر استفاده می کنید.
 
 
سومین تکنیک ذهنی که می توانید برای برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه خود برای کارآیی و اثربخشی استفاده کنید ، عملکرد بخشی از یک فرد بسیار کارآمد است.
 
تصور کنید که برای نقشی در یک فیلم سینمایی یا تئاتر انتخاب شده اید. در این نقش ، شما باید بخشی از شخصی را بازی کنید که از هر نظر بسیار منظم باشد.
 
همانطور که زندگی روزمره خود را پشت سر می گذارید ، تصور کنید
 
  • بازیگری هستید که این قسمت را بازی می کنید و در حال حاضر در مدیریت زمان بسیار خوب است.
 
  • طوری رفتار کنید که گویی در حال حاضر به طور موثر و خوبی از وقت خود استفاده می کنید.
 
  • وانمود کنید که در کارایی شخصی متخصص هستید. آن را جعل کنید تا درست کنید.

وقتی وانمود کنید که یک مدیر زمان عالی هستید ، در نهایت اقدامات شما ، که تحت کنترل مستقیم شما هستند ، باعث ایجاد ذهنیت یا اعتقاد به ذهن ناخودآگاه شما می شود که با آن سازگار است.

 
5. معیار مقابله با بهترین ها


 
چهارمین تکنیک ذهنی که می توانید برای تبدیل شدن به یک فرد بسیار موثر استفاده کنید ،
” مدل سازی نامیده می شود. “
 
مدل سازی شما را ملزم می کند :
 
  • تا از شخصی که می شناسید و از وقت خود به خوبی استفاده می کند الگو بگیرید.
  • به خاطر مهارتهای خوب مدیریت زمان به کسی فکر کنید که او را تحسین می کنید .
  • از آن شخص به عنوان استاندارد یا الگوی خود استفاده کنید.
  • تصور کنید که در هر شرایطی چه کاری انجام می دهد ، و سپس خودتان این کار را انجام دهید.
 
بسیاری از افراد موثر در آمریکا با الگوسازی از خود در سالهای اولیه بعد از شخصی که بسیار کارآمد بود ، شخصی که تحسین و احترام او را برای خصوصیاتی که می خواستند در خود ایجاد کنند ، به جایگاه خود رسیدند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

پوچ
انشالله دفعه بعدی
50% تخفیف خرید محصول مدیریت زمان و برنامه ریزی
دانلود رایگان وبینار مدیریت زمان
20% تخفیف خرید کلیه محصولات
مشاوره رایگان
شانس خود را برای دریافت جایزه امتحان کنید!

گردونه رو بچرخون و برنده شو

قوانین و مقررات گردش گردونه :

کاربر محترم عواقب عدم استفاده از هدیه به عهده شما می باشد.

تذکر: هدیه به ایمیل شما ارسال میشود، لطفا ایمیل معتبر وارد کنید.