7 راز موفقیت برایان تریسی

برای دستیابی به حداکثر موفقیت ، هفت اصل اساسی وجود دارد که شما باید آنها را به عنوان یک کارآفرین در طول زندگی تجاری خود تمرین کنید. آنها در طول سالها در هزاران کتاب و مقاله آموزش داده شده و تکرار شده اند و اینجا هستند.

1. وضوح: شما باید کاملاً واضح باشید که چه کسی هستید و چه می خواهید. شما برای هر قسمت از زندگی خود به اهداف و برنامه های مدون نیاز دارید. همانطور که زیگ زیگلار می گوید ، شما باید به جای “کلی سرگردان” به “ویژگی معنی دار” تبدیل شوید.

با ارزش های خود شروع کنید.

 • به چه چیزی اعتقاد دارید و ایستادگی می کنید؟
 • چه چیزی در زندگی برای شما مهمتر است؟
 • برای چه چیزی می پرداختید ، برای آن می جنگید ، برای آن رنج می بردید و می میرید؟
 • واقعا به چه چیزی اهمیت می دهید؟

کسی یک بار نوشت ، “تا زمانی که شما دقیقاً نمی دانید اگر فقط یک ساعت به زندگی شما باقی مانده باشد ، چه کاری انجام می دهید ، آماده زندگی نیستید.”

 • چشم انداز خود و آینده خود چیست؟
 • دیدگاه شما برای خانواده و امور اقتصادی شما چیست؟
 • چشم انداز شما برای شغل و شرکت شما چیست؟

پیتر دراکر یک بار نوشت:

“حتی اگر کار خود را روی میز آشپزخانه شروع کنید ، باید چشم انداز رهبر شدن در رشته خود را داشته باشید ، در غیر این صورت هرگز موفق نخواهید شد.”


 • رسالت شما برای تجارتتان چیست؟
 • چه چیزی است که می خواهید برای مشتریان خود انجام دهید؟
 • چه کاری می خواهید برای بهبود زندگی و کار افرادی که قصد دارید با محصولات و خدمات خود خدمت کنید ، انجام دهید؟

شما برای ایجاد انگیزه در خود و دیگران برای انجام کارهای سخت لازم برای رسیدن به موفقیت در تجارت ، به یک چشم انداز روشن و یک ماموریت الهام بخش نیاز دارید.


مقاله : انگیزه چیست و چه  نقشی در زندگی ما دارد؟

نویسنده پیشنهاد می کند این مقاله را بخوانید


 • هدف شما از زندگی و تجارت شما چیست؟
 • چرا صبح بیدار میشی؟
 • دلیل شما برای بودن چیست؟
 • و در اینجا یک سوال عالی وجود دارد: واقعاً می خواهید با زندگی خود چه کار کنید؟
 • سرانجام ، اهداف شما چیست؟
 • می خواهید در زندگی مالی خود به چه چیزهایی برسید؟
 • اهداف خانوادگی شما چیست؟
 • اهداف سلامتی شما چیست؟
 • می خواهید چه تفاوتی در زندگی دیگران ایجاد کنید؟
 • و بهترین سوال این است: اگر می دانستید که نمی توانید شکست بخورید ، چه جرأتی می توانید رویای خود را ببینید؟

هرچه وضوح و شفافیت بیشتری در مورد هر یک از این مسائل داشته باشید – ارزش ها ، چشم انداز ، مأموریت ، هدف و اهداف – این احتمال وجود دارد که به یک چیز شگفت انگیز در زندگی خود برسید.

2. شایستگی: برای اینکه واقعاً موفق و شاد باشید ، باید در کارهایی که انجام می دهید بسیار ماهر باشید. شما باید برای پیوستن به 10 درصد برتر رشته خود تصمیم بگیرید. شما باید عملکرد عالی کار تجاری را هدف اصلی خود قرار دهید و سپس تمام انرژی خود را صرف انجام کار با کیفیت و ارائه محصولات و خدمات با کیفیت کنید.

برای موفقیت در تجارت ، به گفته جیم کالینز ، نویسنده کتاب خوب به عالی:

چرا برخی از شرکت ها جهش می کنند.و  دیگران نه ، شما باید رشته ای را پیدا کنید که سه الزام را برآورده کند.

اول ، این باید کاری باشد که شما برای آن اشتیاق دارید – کاری که واقعاً به آن اعتقاد دارید و دوست دارید آن را انجام دهید.

دوم ، باید منطقه ای باشد که شما در آن بهترین توانایی را داشته باشید تا از 90 درصد افراد آن حوزه بهتر باشید.

سوم ، این باید شامل یک محصول یا خدماتی باشد که بتواند سودآور باشد و شما را قادر به دستیابی به تمام اهداف مالی خود کند.

طبق دانشکده بازرگانی هاروارد ، با ارزش ترین دارایی که یک شرکت می تواند توسعه دهد شهرت آن است. شهرت شما به این صورت تعریف می شود که “چطور مشتریان شما را می شناسند.” و مهمترین شهرتی که می توانید داشته باشید حول کیفیت محصولات و خدماتی است که شما ارائه می دهید و کیفیت افرادی که آن خدمات را ارائه می دهند و با آن مشتری تعامل دارند.


مقاله : هدف گذاری در کسب و کار

نویسنده پیشنهاد می کند این مقاله را بخوانید


3. محدودیت ها: بین شما و هدف شما ، هرچه که باشد ، همیشه یک عامل محدودیت یا محدود کننده وجود دارد. توانایی شما در شناسایی مهمترین عاملی که سرعت دستیابی به اهداف تجاری خود را تعیین می کند برای موفقیت شما ضروری است.

قانون 80/20 در مورد محدودیتهای موجود در تجارت شما اعمال می شود. به طور کامل 80 درصد از دلایلی که نمی خواهید به سرعت به اهداف خود برسید در درون خودتان خواهد بود. فقط 20 درصد در شرایط خارجی یا افراد وجود دارد.


مقاله قانون 80/20 یا اصل پارتو 

نویسنده پیشنهاد می کند این مقاله را بخوانید


محدودیت های شما چیست؟

چه چیزی مانع شما می شود؟

چه چیزی سرعت رسیدن به اهداف خود را تعیین می کند؟

و چه کاری می توانید بلافاصله انجام دهید تا تخفیف در محدودیت اصلی خود را شروع کنید؟ این اغلب کلید پیشرفت سریع است.

4. خلاقیت: جوهر تجارت موفق نوآوری است. این توانایی یافتن راههای سریعتر ، بهتر ، ارزانتر ، آسانتر برای تولید و ارائه محصولات و خدمات شماست.

خوشبختانه ، تقریباً همه “یک نبوغ بالقوه” هستند. هوش و توانایی شما بیش از آن است که بتوانید از قبل استفاده کنید. وظیفه شما این است که این خلاقیت را از بین ببرید و مانند یک پرتو لیزر روی رفع موانع ، حل مشکلات و دستیابی به اهداف خود متمرکز کنید.

ماهیت خلاقیت در توانایی شما برای حل مشکلات و مشکلات اجتناب ناپذیر زندگی تجاری وجود دارد. کالین پاول گفت ، “رهبر کشتی توانایی حل مشکلات است.” موفقیت توانایی حل مشکلات است. و به یاد داشته باشید: هدفی که محقق نشده است صرفاً یک مشکل حل نشده است.

راه کارآفرین موفق تمرکز بر راه حل است تا مشکل. بیشتر از آنچه اتفاق افتاده است یا مقصر مقصر به کارهایی که باید انجام شود بپردازید. تمام توجه خود را بر یافتن راه حلی برای هر مانعی متوقف کنید که مانع فروش و سودآوری مورد نظر شما می شود. و هرچه بیشتر به راه حل ها فکر کنید ، به فکر راه حل های بیشتری نیز خواهید بود. در واقع با تمرکز تمام انرژی خود روی آنچه می توانید برای بهبود مستمر وضعیت خود انجام دهید ، هوشمندتر خواهید شد.

دوره رایگان تکنیک های هدف گذاری به صورت عملی

هدف داشتن

یک پیشنهاد رد نشدنی

5. تمرکز: 

تمرکز در کار یکی دیگر از راز موفقیت برایان تریسی است . توانایی شما در تمرکز فکر یک جانبه روی مهمترین مسئله و ماندن در آن تا زمان کامل شدن ، پیش نیاز اساسی موفقیت است. هیچ موفقیتی بدون توانایی تمرین تمرکز پایدار در یک هدف یا کار واحد ، در یک جهت واحد امکان پذیر نیست .

ساده ترین راه برای یادگیری تمرکز 

یک ) تهیه لیست برای هر روز قبل از شروع است. سپس لیست را با قرار دادن اعداد 1 تا 10 در کنار هر مورد اولویت بندی کنید.

دو ) هنگامی که مهمترین کار خود را تعیین کردید ، بلافاصله شروع به کار بر روی آن کار کنید.

سه ) خود را نظم دهید تا 100٪ از انجام آن کار اصلی به کار خود ادامه دهید.

وقتی عادت می کنید این کار را انجام دهید مهمترین وظایف خود را هر روز شروع کنید و به پایان برسانید – بهره وری خود را دو برابر یا سه برابر می کنید و خود را محکم در راه رسیدن به ثروت قرار می دهید.


مقاله روش های اصولی برنامه ریزی موفق روزانه 

نویسنده پیشنهاد می کند این مقاله را بخوانید


6. شجاعت : وینستون چرچیل یک بار نوشت: “شجاعت به درستی مهمترین فضایل محسوب می شود ، زیرا همه افراد دیگر به آن بستگی دارند.”

تحقق ریسک های کارآفرینی لازم برای ثروتمند شدن شجاعت فوق العاده ای می خواهد. در مطالعه بعد از مطالعه ، کارشناسان نتیجه گرفتند که شجاعت برای برداشتن “اولین قدم” است که همه تفاوت را ایجاد می کند.

این شجاعت برای راه اندازی در راستای اهداف خود ، بدون هیچ تضمینی برای موفقیت است. اکثر مردم این را ندارند.

هنگامی که سفر کارآفرینی خود را آغاز کردید ، به شهامت پایداری نیز نیاز دارید. همانطور که رالف والدو امرسون یک بار گفت: “همه موفقیت های بزرگ پیروزی پایداری است.” 

کلمه کارآفرین به معنای “کسی است که خطرات یک فعالیت جدید را در جهت کسب سود انجام می دهد.” به طور کامل 90 درصد مردم هرگز شهامت کافی برای راه اندازی یک فعالیت جدید ، شروع یک کار جدید و جسارتانه رفتن به جایی که قبلاً هیچ کس نرفته را نخواهند داشت.

شما قبل از هر چیز به شجاعت شروع نیاز دارید تا از منطقه راحتی خود در جهت اهداف و رویاهای خود خارج شوید ، حتی اگر بدانید که در این راه مشکلات ، مشکلات و شکست های موقت زیادی را تجربه خواهید کرد.

دوم ، شما به شهامت تحمل ، معلق ماندن در آنجا و پافشاری در مقابل همه ناملایمات تا سرانجام پیروزی نیاز دارید. هنگامی که این ویژگی های دوقلو را به وجود می آورید – توانایی قدم برداشتن با ایمان و سپس قاطعیت در برابر همه مشکلات – موفقیت شما تضمین می شود.

7. اقدام مداوم:

اقدام مداوم راز موفقیت برایان تریسی : شاید قابل شناسایی ترین ویژگی ظاهری یک فرد موفق این باشد که در حرکت مداوم است.

کارآفرین همیشه چیزهای جدیدی را امتحان می کند و اگر جواب نداد چیز دیگری را امتحان می کند. به نظر می رسد که بیشتر کارآفرینان در زمینه ای کاملاً متفاوت از آنچه در ابتدا انتظار داشتند به موفقیت خود می رسند.

اما از آنجا که آنها به طور مداوم واکنش نشان می دادند و به تغییر واکنش نشان می دادند ، روش های جدیدی را امتحان کردند ، فعالیت هایی را که بی نتیجه بود رها کردند ، خود را پس از هر شکست انتخاب کردند و یک بار دیگر تلاش کردند ، در نهایت پیروز شدند.

به نظر می رسد افراد برتر ، به ویژه کارآفرینان ، این سه ویژگی را دارند.

اول ، آنها چیزهای بیشتری یاد می گیرند.

دوم ، آنها چیزهای بیشتری را امتحان می کنند.

سوم ، آنها بیش از دیگران ماندگار هستند.

خبر خوب این است که ، به دلیل قانون احتمالات ، اگر چیزهای بیشتری یاد بگیرید ، چیزهای بیشتری امتحان کنید و مدت بیشتری ادامه دهید ، احتمال موفقیت بسیار چشمگیری را به طرز چشمگیری افزایش می دهید. اگر به سمت هدف خود شلیک کنید و از قبل تصمیم بگیرید که هرگز تسلیم نشوید ، موفقیت شما عملا تضمین می شود.

پاداش نهایی:

دوستم جیم روح یک بار گفت: “بزرگترین پاداش در میلیونر شدن ، مبلغی نیست که کسب می کنید. این نوع آدمی است که شما برای تبدیل شدن به یک میلیونر در وهله اول باید تبدیل شوید. ” 

برای داشتن بیشتر ، ابتدا باید بیشتر باشید. برای اینکه در راه رسیدن به ثروت قدم بردارید و به یک میلیونر کارآفرین خودساخته تبدیل شوید ، باید بسیاری از خصوصیات را در سطح بالاتری از گذشته داشته باشید. شما باید به یک فرد استثنایی تبدیل شوید. شما باید بیش از آنچه تصور می کنید برای خود ممکن شوید.

برای تحقق بخشیدن به پتانسیل کامل خود و دستیابی به تمام اهداف مالی خود در تجارت خود ، باید فضایل صداقت ، شهامت و پایداری را در سطح بسیار بالاتری از آنچه که در حال حاضر دارید ، توسعه دهید.

شما باید کیفیت شفافیت ، صلاحیت ، خلاقیت ، تمرکز و عملکرد مداوم را تمرین کنید تا زمانی که برای شما به اندازه تنفس طبیعی باشد. شما باید مسئولیت کامل زندگی و هر اتفاقی که برای شما می افتد و به ویژه نحوه تفکر در هر زمینه را بپذیرید.

وقتی این خصوصیات را رشد داده و فردی کاملاً متفاوت شوید ، در نهایت به تمام اهداف خود از جمله موفقیت مالی خواهید رسید. بهترین قسمت تبدیل شدن به یک فرد خارق العاده این است که ، اگر اتفاقی بیفتد و همه چیز را از دست بدهید ، در واقع مهم نخواهد بود. از آنجا که شما به شخصی متفاوت تبدیل شده اید ، قادر خواهید بود همه چیز را دوباره و بیشتر ، بسیار سریعتر از بار اول ، برگردانید.

به راه رسیدن به ثروت خوش آمدید. شما در شرف یک ماجراجویی بزرگ هستید که ممکن است تا پایان عمر کار شما ادامه یابد. اما اگر شهامت شروع و استقامت برای تحمل را داشته باشید ، هیچ چیز نمی تواند شما را از رسیدن به همه اهداف و آرزوهایتان باز دارد. اگر تصمیم بگیرید که ، مهم نیست ، هرگز تسلیم نخواهید شد ، در نهایت غیرقابل توقف خواهید شد.

برنامه اقدام:
برای ادامه اهداف تجاری خود این مراحل را انجام دهید.

در زندگی در هر زمینه دقیقاً آنچه را می خواهید تصمیم بگیرید و آن را یادداشت کنید. اهداف خود را روشن ، مشخص و قابل اندازه گیری کنید.

مهمترین مهارتی را که می توانید برای انتقال شما به 10 درصد افراد برتر در زمینه کاری خود به وجود آورید ، مشخص کنید. سپس بلافاصله کاری انجام دهید تا مهارت شما در آن شروع شود.

محدودیت اصلی یا عامل محدود کننده را در درون خود یا در جهان خود تعیین کنید که سرعت دستیابی به مهمترین هدف خود را تعیین می کند و امروز برای رفع این محدودیت شروع به کار کنید.

بزرگترین مشکل یا مانع خود را در زندگی تجاری و شخصی خود تعیین کنید. سپس تمام وقت و توجه خود را به راه حل های احتمالی معطوف کنید.

اگر محدودیتی ندارید و موفقیت شما کاملاً تضمین شده است لیستی از آنچه می خواهید باشید ، انجام دهید و داشته باشید.

مسئولیت کامل زندگی خود را بپذیرید. از این روز به بعد ، از بهانه تراشی و سرزنش کسی در هر کاری خودداری کنید. در عوض ، برای تحقق بخشیدن به اهداف خود اقدام کنید.

اهداف موفقیت اقتصادی ، سلامتی عالی و خوشبختی شخصی خود را به عنوان یک واقعیت مجدداً تأیید و تجسم کنید. به یاد داشته باشید ، شخصی که می بینید شخصی است که خواهید بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =

پوچ
انشالله دفعه بعدی
50% تخفیف خرید محصول مدیریت زمان و برنامه ریزی
دانلود رایگان وبینار مدیریت زمان
20% تخفیف خرید کلیه محصولات
مشاوره رایگان
شانس خود را برای دریافت جایزه امتحان کنید!

گردونه رو بچرخون و برنده شو

قوانین و مقررات گردش گردونه :

کاربر محترم عواقب عدم استفاده از هدیه به عهده شما می باشد.

تذکر: هدیه به ایمیل شما ارسال میشود، لطفا ایمیل معتبر وارد کنید.