8 گام طلایی روش های صحیح هدف گذاری

 

با هدف گذاری ، نه تنها به اهداف خود می رسیم بلکه به ما کمک می کند که از نظر شخصیتی رشد بیشتری داشته باشیم. در نتیجه از زندگی بهتری برخوردار باشیم و به رضایتمندی از خود و زندگیمان برسیم.روش های صحیح هدف گذاری باعث می شود که نخست ما اهداف خودمان را بشناسیم. مسیر رسیدن به آن را شناسایی بکنیم و توسط نقشه راهی که با توجه به توانایی ها استعدادها وخواسته هایی که از خود و زندگی داریم کشیده ایم به سوی اهداف خود گام بر می داریم و هر لحظه پیشرفت خود را زیر نظر داریم و ممی بینیم که آیا در مسیر اصلی خود قرار داریم یا از مسیر منحرف شده ایم اگر منحرف شده ایم سریع تغییر مسیر داده و دوباره در راه می آییم.

شما خوب می دانید برای رسیدن به اهداف خود باید هدف گذاری داشته باشیم آن هم آگاهی به روش های صحیح هدف گذاری تا پس از گذاشتن زمان و انرژی به نتیجه دلخواه خود برسیم.

قبل از اینکه روش های صحیح هدف گذاری رو بگیم باید انگیزه لازم برای ایده هامون داشته باشیم اول ویدیوی زیر رو ببینید و بعد گام های طلایی روش های صحیح هدف گذاری رو مطرح می کنیم :

 

اکنون می خواهیم به شما روش های صحیح هدف گذاری را آموزش بدهیم تا شما پس از تعیین اهداف خود با خیال آسوده بانشاط و پر انرژی در مسیر گام بردارید و به اهداف خود دست پیدا کنید.

گام طلایی شماره یک |اهداف خود را به صورت کاملاً روشن و واضح بنویسید.

 

وقتی شما شروع به نوشتن اهداف خود می کنید آن هم به صورت شفاف مثلاً می گویید تا ۵ سال آینده می خواهم خانه ایی ۵۰۰ متری در بهترین نقظه تهران خریداری بکنم به دنیا که هوشمند است این پیام را می دهید که من آماده ام و قصد دارم به این هدفم برسم همه کائنات دست به دست هم می دهند و به شما کمک می کنند تا به هدف خود برسید پس نگران نباشید.

ازاین پس هر زمان که پرنده خیالتان به پرواز درآمد نترسید رهایش کنید و بگذارید برای خود جولان دهد و به هر جا می خواهد برود. آنگاه به نوشتن رویاهای خود بپردازید با توجه به ارزش ها و توانایی های خود آنها به صورت هدف در بیاورید و اولویت بندی بکنید.

پس از همین الان دست بکار شوید در گوشه ای آرام بنشینید. لباس راحتی به تن کنید به طوری که از هر لحاظ احساس آرامش بکنید نفس عمیق بکشید اگر می توانید با چشمان باز پرنده خیال خود را رها کنید و به رؤیا پردازی بپردازید

 

گام طلایی شماره دو | اهدافی را دنبال کنید که مطابق بر ارزش‌هایتان باشد 

 

ارزش ها و اهداف دو کلمه مهم هستند که باید با دقت به عنوان دو کلمه متفاوت ولی مرتبط به هم، درک شوند. هدف، سوخت انسان برای حرکت به سمت جلو و ارزش، مسیر حرکت است. بهتر است سوخت ماشین خود را بر اساس مسیری که در پیش داریم تعیین کنیم.

ارزش ها اهداف نیستند، بلکه پایه ای هستند که ما زندگی خود را بر اساس آن‌ها اداره می کنیم. اگر شناختی از ارزش های خود نداشته باشید بدون شک به اهدافی که برای خود تعیین می کنید، نخواهید رسید. زیرا ممکن است اهدافی تعیین کنید که با ارزش های شما در تضاد است.

پس بهتر است هرچه زودتر ارزش هایتان را مشخص کنید؛

چه چیزی به زندگی شما معنا میدهد؟

چه چیزهایی دوست دارید؟

با چه چیزهایی احساس بهتری پیدا میکنید؟

 

گام طلایی شماره سه | اهداف قابل دستیابی داشته باشید

 

بسیاری از افراد تا سی سالگی هدف مشخص برای خود ندارند. در اغلب مواقع اکثر ما اهدافمان را بر اساس زندگی مردم تعیین می‌کنیم و این در حالی است که ممکن است موقعیت، شرایط اجتماعی و قابلیت‌های متفاوتی نسبت به دیگران داشته باشیم.

ممکن است شما به دنبال اهدافی باشید که به هیچ وجه برای دیگران شدنی و قابل دستیابی نباشد اما شما قادر به انجام آن باشید. ممکن است علایقی داشته باشید که برای برخی افراد دیگر مهم نباشد.

فراموش نکنید که اهداف را بر اساس توانایی‌ها و علایق خود مشخص کنید و به دنبال تقلید طوطی‌وار اهداف دیگران نباشید.

قطعا در هنگامی موفق به رسیدن به هدف-هایتان خواهید شد که با معیار و ضوابط‌های خودتان منطبق باشد

قانون شماره چهار | رویاهای بزرگ در نظر بگیرید به اهداف کوچک قانع نشوید

 

اگر به دنبال اهدافِ خیلی کوچک هم باشید خیلی زود انگیزه خود را از دست می‌دهید و دیگر تمایلی به ادامه راه ندارید. البته فراموش نکنید که در نظر گرفتن اهداف بسیار بزرگ هم می‌تواند سد عظیمی در کار و زندگی شما ایجاد کند و شما را مبدل به فردی بی‌انگیزه و ناامید سازدبرای روش صحیح هدف گذاری ، هدفی که انتخاب می کنید باید با عقل و منطق هم خوانی داشته باشد و به طور واقع بینانه، به واقعیت تبدیل شود هدف شما درست است که خیلی جذابه اما باید بدانیم که درواقعیت به صورت عینی در می آید یا نه مثلاً هدف شما این باشد که جاودانه شوید .ما نمی گوییم که اهداف بزرگ نداشته باشید اما باید این را در نظر بگیرید که باید آنرا بتوان با صرف انرژی و زمان به واقعیت تبدیل کنیم.

گام طلایی شماره پنج| به خودتان زمان کافی را بدهید

این ضرب المثل قدیمی را که می‌گوید “گر صبر کنی زغوره حلوا سازی” را فراموش نکنید. حقیقت این است که صبر کلید درمان بسیاری از مشکلات است.

ما انسانها در کل عجول هستیم و هر کاری که بخوایم انجام بدیم دوست داریم همون لحظه انجام بشه. به طور مثال اگر یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کردیم دلمون میخواد فردای همون روز هزاران بازدید کننده بیاد و از ما خرید کنه و یه شبه میلیاردر بشیم یا مثلاً یک کسب و کار راه اندازی کنیم که روزی هزار تا مشتری داشته باشه.

حتی بزرگترین کسب و کارهای دنیا هم اونقدر صبر کردند تا به بهترین نتیجه ها دست پیدا کردند. به طور مثال شرکت کوکا کولا تو سال اول راه اندازیش 25 بطری نوشابه فروخت و این نشون میده که هر کسب و کاری برای موفقیت و رسیدن به اهداف هیچ راهی به جز صبر و تحمل ندارند و همین به نوعی یک مهارت به حساب میاد

گام طلایی شماره شش| برای کسب موفقیت برنامه‌ریزی داشته باشید

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که چرا با وجود این که می‌دانیم برای رسیدن به موفقیت و اهدافمان باید برنامه ریزی در زندگی شخصی خودمان کنیم، باز هم علاقه ای به برنامه ریزی و عمل کردن به آن نداریم! باید بدانید که این عدم برنامه ریزی موفق دلایل زیاد مختلفی دارد که در این مقاله برترین آن ها اشاره می‌کنیم.

گام طلایی شماره هفت |به صورت هوشمند هدف گذاری می کنیم

شما با راهکارهای هدف گذاری smart تمام مراحلی را که باید طی کنید تا به هدف و خواسته‌ی خود برسید مورد بررسی قرار می دهید در مجموع هدف گذاری smart شما را در تمامی بخش‌های زندگی تضمین می‌کند و تنهایتان نمیگذارد.

اگر خواسته‌ها و آرزوهای زیادی دارید اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید، بهتر است تلاش خود را با خواندن مقاله هدف گذاری به روش smart آغاز کنید.

گام طلایی شماره هشت | ریسک کاری خود را بررسی و مدیریت کنید

قطعا اگر برای رسیدن به هدفتان برنامه‌ریزی نداشته باشید دستیابی به آن غیرممکن خواهد بود. شاید از زبان بسیاری شنیده باشید که زندگی غیرقابل یش بینی است، اما افراد باتجربه معتقدند که تنها مرگ و مالیات غیرقابل پیش‌بینی است.

البته به نظر تنها چیزی که در زندگی غیرقابل پیش‌بینی است مرگ است؛ چون همان‌طور که واقف هستید افراد زیادی هستند که برای پرداخت مالیاتشان اقدامی نمی‌کنند که ممکن است تا اخر عمرشان در زندان بمانند، تحت تعقیب باشند و تا اینکه ماموران دولتی تمام دارایی شان را توقیف کنند !

به هر حال چه بخواهید چه نخواهید در ماموریتتان برای دستیابی به موفقیت، ممکن است.
در برخی موارد ریسک و خطر کنید، اما فراموش نکنید هنگام خطر کردن همه جوانب را در نظر بگیرید تا با ضریب اطمینان بیشتری قدم بردارید و در رسیدن به اهداف و آرمان‌هایتان موفق شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − یک =

پوچ
انشالله دفعه بعدی
50% تخفیف خرید محصول مدیریت زمان و برنامه ریزی
دانلود رایگان وبینار مدیریت زمان
20% تخفیف خرید کلیه محصولات
مشاوره رایگان
شانس خود را برای دریافت جایزه امتحان کنید!

گردونه رو بچرخون و برنده شو

قوانین و مقررات گردش گردونه :

کاربر محترم عواقب عدم استفاده از هدیه به عهده شما می باشد.

تذکر: هدیه به ایمیل شما ارسال میشود، لطفا ایمیل معتبر وارد کنید.