مزایای داشتن هدف در زندگی

لزوم داشتن هدف

هدف چیست؟ و مزایای داشتن هدف در زندگی چیست؟

 اینها از مهمترین سوالاتی هستند که باید هر هدف گذاری جواب آنها را بداند. ما در این مقاله می خواهیم به جواب این سوالات بپردازیم. ابتدا در بخش اول جواب سوال هدف چیست را توضیح می دهیم و یک تعریف دقیق، ساده و کاربردی از هدف ارائه خواهیم کرد که هم قابل درک باشد و هم بتوانیم از آن استفاده کنیم.

 ما بی هدف آفریده نشده ایم پس این حق را نداریم که بی هدف زندگی کنیم، بنابراین باید دائم از خود مهمترین سوال زندگی مان را بپرسیم:
از نظر من معنای زندگی چیست؟
وقتی معنای زندگی را بفهمیم، متوجه می شویم ما باید کارهای زیادی انجام دهیم، شاید خواسته های خیلی زیادی داریم که باید به آنها برسیم، حتی پول و ثروت هم می تواند جزو آنها باشد، زیرا دوست نداریم در انتهای زندگیمان بگوییم، من جرئت راه اندازی یک کسب و کار را نداشتم، من جرئت انتخاب و پیگیری اهدافم را نداشتم و همیشه در فقر و نداری زندگی کردم و …
حالا نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که ما کارهای خیلی زیادی داریم که باید انجام دهیم اما زمان مان محدود است و تا ابد زنده نیستیم که بتوانیم به همه آن خواسته ها برسیم، پس چه کار بایدکرد؟
باید خواسته هایی را انتخاب کنیم که
 • اولا ارزش داشته باشد که وقت گرانبهایمان را به آن اختصاص دهیم 
 • دوما اینکه از رسیدن به آن واقعا لذت ببریم.
اینجاست که اهمیت داشتن هدف در زندگی پُررنگ می شود، اینجاست هدف گذاری اهمیت پیدا می کند، اینجاست که باید مهارت هدف گذاری و رسیدن به اهدافتان را یاد بگیرید.در ادامه مزایای داشتن هدف در زندگی را بیان می کنیم.

وقتی می گوییم هدف وضعیتی است که می خواهیم در آینده داشته باشیم، منظور از این وضعیت شرایط مادی، معنوی، جسمی، تحصیلی و شغلی، اجتماعی و… در آینده می باشد.در واقع این وضعیت فقط به تنهایی یک هدف نیست، بلکه مجموعه ای از چندین هدف مهم، وضعیت مورد دلخواه شما را در آینده تشکیل می دهد.

اگر بخواهیم تعریف کلی و جامع از هدف را داشته باشیم می توان گفت :

هدف همان خواسته ای ‌است که می‌خواهید به آن برسید یعنی رسیدن به آن‌ چه می خواهید و می ‌توانید باشید. هدف همان تصاویر خوبی ‌است که در ذهن، از خود و زندگی آینده خود ساخته‌ اید. هدف همان نتیجه ای ‌است که در اثر برنامه ریزی، تلاش و پشتکار شما به دست می ‌آید.


مقاله مرتبط : ویژیگی های هدف گذاری خوب

نویسنده پیشنهاد می کند این مقاله را بخوانید


اهمیت داشتن هدف در زندگی

اهمیت داشتن هدف در زندگی، در طول دوران مدرسه و حتی دانشگاه، هیچکس اهمیت داشتن هدف در زندگی را به ما نیاموخته است، بیشتر بزرگترها از جمله پدر، مادر و کسانی که در بزرگ کردن ما نقش مهمی داشتند هم به این موضوع اشاره نکرده اند، حداقل اینکه برای بیشتر آدم ها به این صورت بوده است، شاید به این دلیل که خود آنها هم خیلی به اهمیت داشتن هدف در زندگی پی نبرده اند.
چرا این موضوع اینقدر اهمیت دارد؟ چرا تا زمانی که به اهمیت داشتن هدف در زندگی پی نبریم، نمی توانیم مسیر درست و خوبی را برای خود انتخاب کنیم و زندگی خوبی که می خواهیم را تجربه کنیم؟

همه ما علاوه بر این که می خواهیم زنده بمانیم، دوست داریم یک زندگی راحت و با کیفیت بالا هم داشته باشیم. چیزی که باعث می شود کیفیت زندگی ما بالا برود، خواسته ها ما است.
این خواسته ها می توانند بسیار زیاد باشند و هر روز هم به تعداد آنها افزوده شود. کافی است خواسته هایی که در کودکی داشته اید را با خواسته های الان تان مقایسه کنید تا متوجه شوید که چقدر تعدادشان افزایش یافته و نوع آنها هم تغییر کرده است.
هدف گذاری در کسب و کار
تقریبا می‌توان گفت بدون هدف و برنامه‌های از پیش تعیین شده، هیچ فعالیتی نتیجه مطلوب و دلخواه را نخواهد داشت. اگر کسب و کاری دارید و در حوزه‌های تجاری فعال هستید، ضرورت این هدف گذاری برای شما بیشتر می‌شود؛
چرا که در میان رقیب‌های خود زمانی به موفقیت می‌رسید که برنامه و هدف‌هایی روشن‌تر از آن‌ها داشته باشید. هدف گذاری در کسب و کار اهمیت ویژه‌ای دارد و می‌تواند فواید بسیاری را نیز برای شما به دنبال داشته باشد. فواید داشتن هدف برای کسب و کار را می‌توان در مقاله زیر بخوانید.

نویسنده پیشنهاد می کند حتما این مقاله را هم بخوانید

اگر هنوز متوجه اهمیت هدف داشتن نشده اید ابتدا این ویدیو را ببنید :
حالا این خواسته ها به خودی خود که محقق نمی شوند. بلکه برای رسیدن به آنها باید زمان و انرژی بگذاریم و تلاش کنیم. از آنجایی که ما به عنوان یک انسان، زمان، انرژی و توانایی های محدودی داریم. بنابراین باید قبول کنیم که نمی توانیم به طور همزمان به همه خواسته هایمان برسیم.
پس مجبوریم از میان این همه خواسته ای که داریم تعدادی را گلچین کنیم که بیشترین و بالاترین تاثیر را در زندگی ما دارند و زمان، انرژی و تمرکزمان را روی رسیدن به آنها بگذاریم.
اینجاست که هدف گذاری اهمیت پیدا می کند و ما می توانیم به کمک این مهارت، بهترین و موثرترین انتخاب را داشته باشیم.
هدف گذاری چیست ؟
از زمانی که هدفی را انتخاب می کنیم، هدف گذاری ما شروع می شود و تا زمانی هم که به آن هدف برسیم، هدف گذاری ما ادامه پیدا می کند.

با این تعریف، از زمانی که ما هدفی انتخاب می کنیم و تا زمانی که به آن هدف برسیم، در حال هدف گذاری هستیم.


افراد هدف گذار مثل کشاورزان هستند. یک کشاورز وقتی بذری می کاره، اون رو همینطور رها نمی کنه، بلکه از اون بذر مراقبت می کنه تا زمانی که اون بذر بزرگ بشه و تبدیل به محصول بشه و میوه بده.


ما هم دقیقا همینطور هستیم. وقتی هدفی انتخاب می کنیم، اون رو رها نمی کنیم، بلکه از هدفمون مثل بذر مراقبت می کنیم تا بزرگ بشه و به نتیجه برسه.

مزایای هدف گذاری در زندگی :

هدف داشتنهدف گذاری در زندگی باعث ایجاد انگیزه و انرژی در شما می شود.
هدف داشتن شرط لازم برنامه ریزی است، برنامه بدون هدف معنی ندارد.
هدف داشتن به زندگیتان جهت و معنا می دهد.
هدف گذاری باعث می شود تمرکزتان بر فعالیت هایتان بیشتر شود.
هدف داشتن امکان اندازه گیری پیشرفت و ارزیابی عمکرد را فراهم می کند.
هدف داشتنباعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود.
هدف داشتنهدف گذاری احتمال رسیدن به موفقیت را بیشتر می کند.

پس به طور کلی، یعنی هدف گذاری ما از زمانی شروع می شود که :

ما یک نیاز یا خواسته را انتخاب می کنیم و برای آن برنامه اجرایی تعریف می کنیم، سپس اقدام می کنیم و کارهایی که برای رسیدن به آن خواسته و نیاز، لازم است را انجام می دهیم و تا نتیجه نهایی، یعنی تا زمانی که به آن خواسته و نیاز برسیم، هدف گذاری ما ادامه دارد.

به همین خاطر می گوییم هدف گذاری یک پروسه است که از انتخاب هدف تا رسیدن به آن هدف طول می کشد. در مقاله زیر تکنیک های هدف گذاری رو در 10 مرحله برای شما آماده کرده ایم.


مقاله مرتبط : تکنیک های هدف گذاری

نویسنده پیشنهاد می کند حتما این مقاله را بخوانید


مزایای داشتن هدف در زندگی :

 • داشتن هدف در زندگی ، باعث می شود از تقلید کورکورانه و گم شدن در راهی که مقصود شما نیست دوری کنید.
 • هدف مسیر و مقصد زندگی را تعیین و روشن می کند و به شما اعتماد به نفس، انگیزه و عشق به زندگی می دهند.
 • داشتن برنامه و هدف در زندگی ، حس حرکت می دهد و در شما انرژی می آفریند.
 • با داشتن هدف در زندگی می دانید که یک سال آینده ، پنج سال بعد و ده سال دیگر ، می خواهید در کجا و چه موقعیتی باشید.

هدف داشتن

 • اگر شما برای خود هدف در زندگی تعیین کرده باشید و چشم اندازی دقیق از آینده خود مد نظر داشته باشید با تمرکزی دقیق به سمت هدفتان حرکت خواهید کرد و دست از کارهای بیهوده و وقت تلف کنی خواهید کشید.
  به تدریج نظم و برنامه ریزی ملکه ذهن شما می شود و خیلی زود به موفقیت های باورنکردنی خواهید رسید.
1. اهداف به شما دلیل زنده بودن و بیدار شدن هر روز صبح را می دهند
 
اگر زندگی خود را می گذرانید و هر روز بدون انگیزه را پشت سر می گذارید ، احساس خواب آلودگی می کنید و همیشه کسل کننده به نظر می رسد ، به یک هدف نیاز دارید.
 
به این فکر کنید ، چرا هر روز صبح بیدار می شوید؟
 
 • اگر در زندگی هدفی نداشته باشید ، هرگز نمی خواهید از خواب بیدار شوید. شما انتخاب می کنید تا جایی که ممکن است بخوابید و به صورت خودکار و بدون استفاده از زنگ ساعت بیدار شوید.
 
 • اگر می گویید که از خواب بیدار شده اید زیرا باید به کار خود بروید و گرنه دیر خواهید آمد ، دوباره به آن فکر کنید
 
چرا می روید سر کار؟ آیا به دلیل نیاز به پول کار می کنید یا به طور جدی عاشق کار خود هستید؟
 
من افرادی را دیده ام که به خاطر کار به کار می روند. آنها احساس انگیزه نمی کنند و همیشه در آخرین لحظه به محل کار خود می رسند.
 
وقتی آنها روی وظایف خود کار می کنند ، بخاطر کار کردن کار می کنند. آنها هرگز این کار را با بهترین تلاش خود انجام نخواهند داد. در عوض ، آنها فقط برای انجام کار این کار را انجام می دهند.
 
و آنها زودتر ترک می کنند و سعی می کنند تا حد امکان از کار اضافی جلوگیری کنند. آیا با چنین افرادی روبرو شده اید؟
 
اگر این توصیف شما باشد ، احتمالاً هدفی در حرفه یا تجارت خود ندارید. یا شاید ، اهداف شما به اندازه کافی هیجان انگیز نیستند .
 
وقتی اهداف شما همان چیزی باشد که واقعاً آرزو دارید در زندگی به آن برسید ، می خواهید برای رسیدن به آن بیدار شوید.
 
نقل قول جالب دیگری از تونی رابینز که من خیلی دوستش دارم:
 
“مردم تنبل نیستند. آنها به سادگی اهداف ناتوانی دارند – یعنی اهدافی که آنها را الهام نمی بخشد. “
 
آنتونی رابینز
بنابراین اهداف توانمندی تعیین کنید که شما را به هیجان و انگیزه بیاورد . شما باید اهداف خود را به عنوان چیزی که هر روز منتظر آن هستید قرار دهید.
 
و وقتی این کار را کردید ، غیرقابل توقف خواهید شد. اهداف شما به هدف زندگی شما تبدیل می شوند و هر روز در تلاش برای تحقق چیزی هستید که روح شما را القا می کند و دوباره شارژ می کند.
 
3. اهداف از حواس پرتی خلاص می شوند و تمرکز شما را حفظ می کنند
 
افرادی که زندگی را بدون داشتن یک جهت مشخص طی می کنند ، همیشه حواسشان پرت می شود. این بدان دلیل است که آنها نمی دانند چه می خواهند. و بدین ترتیب ، هر وقت چیز دیگری به سراغشان آمد ، روی آن خواهند پرید.
 
اگر زندگی نامه افراد موفقی را که نتایج خارق العاده ای در زندگی به دست می آورند بخوانید ، می بینید که آنها زندگی معمولی ندارند زیرا آنها آنچه را که مردم عادی انجام می دهند انجام نمی دهند.

 
نویسنده پیشنهاد می کند مقاله را بخوانید
 

 
آنها تفکر خاص خود را دارند و دیدگاه خود را درباره زندگی دارند. آنها با شرایط خود زندگی می کنند و جرات می کنند متفاوت باشند .
 
شناسایی اهداف خود دقیقاً مانند یافتن چشم گاو نر به هدف است. هنگامی که چشم گاو نر خود را پیدا کردید ، می توانید پیکان را مستقیماً به سمت آن شلیک کنید.
 
حدس بزنید اگر نمی دانید هدف شما کجاست چه اتفاقی می افتد؟ شما در هر کجا و همه جا شلیک خواهید کرد. نمی توانید تمرکز کنید. هیچ هدفی وجود ندارد که بتوانید روی آن تمرکز کنید .
اکثر مردم در حد متوسط ​​زندگی می کنند و جرات انجام کارهای متفاوت را ندارند. به آنها گفته شد و برنامه ریزی کردند که لازم است در مدرسه نمرات خوبی کسب کنند و بعد از فارغ التحصیلی باید یک کار ثابت پیدا کنند.
 
در حالی که من نمی گویم این چیزی است که شما نباید انجام دهید ، اما پیشنهاد می کنم که خودتان فکر کنید و دریابید که واقعاً در زندگی چه می خواهید .
 
با تعیین یک هدف توانمندساز که مشتاقانه به آن علاقه دارید شروع کنید. اگر اهداف شما ایجاد یک تجارت است ، چنین باشد ، دیگر از جمعیت پیروی نکنید و مانند بقیه زندگی نکنید. خودت باش.
 
این زندگی شماست و باید آن را همانطور که می خواهید زندگی کنید. از نظر دیگران منحرف نشوید و در بهترین حالت زندگی خود را شروع کنید.
 
و این دقیقاً به همین دلیل است که تعیین هدف مهم است. به شما کمک می کند روی آنچه می خواهید تمرکز کنید و در عین حال به خلاص شدن از حواس پرتی کمک می کند.
 
4. اهداف شما به شما امکان می دهد پیشرفت کنید ، پیشرفت کنید و بهتر شوید
 
به هیچ وجه نمی توانید رشد کنید ، پیشرفت کنید و بهتر شوید وقتی هدفی ندارید. فقط وقتی هدف مشخص و مشخصی داشته باشید می توانید در آن بهتر شوید.
 
وقتی هدف تعیین می کنید ، این یکی از تأثیرگذارترین مزایا است. به همه ورزشکاران حرفه ای خارج از کشور فکر کنید. آنها می خواهند در این رقابت ها پیروز شوند ، می خواهند بهترین باشند ، می خواهند رکوردها را بشکنند و می خواهند وارد المپیک شوند.

 
نویسنده پیشنهاد می کند حتما این مقاله را بخوانید
 

 
 
اهداف آنها هرچه باشد ، آنها چیزی در ذهن دارند که می خواهند به آن برسند .
 
و به دلیل اهدافشان ، هر روز بیشتر تلاش می کنند و تمرین می کنند تا بهتر شوند. گذراندن آموزش سخت بدون داشتن هدف مشخص در ذهن خود بسیار دشوار است.
 
 
در هر شغل و شغلی یکسان است. اگر می خواهید پیشرفت کنید و نتایج بهتری بگیرید ، ابتدا باید یک هدف داشته باشید.
 
امسال می خواهید چقدر پول بدست آورید؟
چقدر فروش می خواهید؟
می خواهید با چند مشتری صحبت کنید؟
 
اگر هدفی نداشته باشید 
 
هرگز زحمت اندازه گیری پیشرفت و نتایج خود را نخواهید کشید .
هرگز به خود زحمت نخواهید داد تا دریابید که برای رسیدن به هدف خود باید چه تعداد تماس فروش داشته باشید.
 
اگر می خواهید لاغر شوید همان است.
خوب ، چقدر می خواهید وزن کم کنید؟ و برای خلاص شدن از شر چربی اضافی چه کاری باید انجام دهید؟
می بینید ، وقتی هدفی برای کاهش وزن ندارید ، هرگز اقدامی در ارتباط با اهداف خود انجام نخواهید داد.
 
متوجه شدي؟
 
اهداف خود را تعیین کنید ، با آنچه می خواهید شفاف و مشخص باشید و بهتر خواهید شد زیرا در جهتی که می خواهید حرکت می کنید
 
5. اهداف شما شما را به حرکت در می آورد و انگیزه شما را حفظ می کند
 
مزیت داشتن هدف در زندگی ایجاد انگیزه در زندگی انسان است . اهداف شما به شما انگیزه می دهد و شما را به سمت اقدام ،  سوق می دهد.
 
متأسفانه ، اهداف اکثر مردم آنها را پیش نمی برد ، چرا؟
 
پاسخ این است که اهداف آنها به اندازه کافی هیجان انگیز نیستند. آنها احساس دستیابی به اهداف خود را ندارند. از نظر آنها ، اینکه آیا آنها به اهداف خود می رسند یا نه ، مسئله مرگ و زندگی نیست. اگر آنها به اهداف خود نرسند خوب است.
 
وقتی اهداف شما برای شما مهم نیست ، خوب ، حدس بزنید ، هرگز در مورد آنها زحمت نخواهید کشید.
 
شما باید هدفی را تعیین کنید که همان چیزی باشد که واقعاً در زندگی خود می خواهید. شما باید جدی باشید و با هدف خود به عنوان چیزی مقدس برخورد کنید. شما باید از آن محافظت کنید و هرگز اجازه ندهید کسی سرقت یا حرف شما را بزند.
 
من دیده ام که بسیاری از افراد درمورد اینکه چقدر می خواهند درآمد کسب کنند ، هدف گذاری می کنند ، اما هر وقت اوضاع سخت می شود ، یا هر زمان که افراد دیگر به آنها می گویند غیرممکن است ، آنها تمایل به از دست دادن ایمان و منصرف شدن دارند.
 
هرگز اجازه ندهید این اتفاق برای شما بیفتد.
 
هدفی را تعیین کنید که همان چیزی باشد که واقعاً آرزو می کنید.
هدفی تعیین کنید که به شما قدرت دهد.
هدفی را تعیین کنید که هر روز رانندگی کند و شما را از تخت بیرون بیاورد.
هدفی تعیین کنید که به شما انگیزه دهد و هر لحظه به فکر رسیدن به آن باشید.
هدفی را تعیین کنید که مشتاقانه منتظر رسیدن به آن هستید.
وقتی اهداف شما برای شما نیرومند و مهیج باشند ، هیچ وقت انگیزه و انرژی شما تمام نمی شود.
 
من معتقدم که هیچ کس تنبل نیست. آنها فقط نمی دانند چگونه انرژی و انگیزه خود را در جای مناسب هدایت کنند .
 
در مورد آن فکر کنید برخی از افراد می توانند هر روز صبح خیلی زود از خواب بیدار شوند و به بازی گلف بپردازند. برخی از افراد می توانند تا آخر شب با انگیزه تماشای سریال های نمایشی مورد علاقه خود را حفظ کنند.
 
هر کس می تواند انگیزه داشته باشد وقتی بداند چه چیزهایی آنها را توانمند و محرک می کند
 
7. مزیت داشتن هدف امکان می دهد زندگی دلخواه خود را داشته باشید
 

حتما این ویدیو رو ببین تا بدونی دقیقا از زندگی چی میخوای و چرا باید هدف داشته باشی …..

 
 
افکار چیزهایی هستند. هرچه تمرکز کنید و مدام به آن فکر کنید ، آن را دریافت خواهید کرد. این است که چگونه قانون جذب کار می کند.
 
من دوست دارم داستان در مورد جک ما را به اشتراک بگذارم. او گفت که یک بار همسرش به او گفت که من متعلق به او نیستی ، او متعلق به علی بابا است. و جک باید موافقت می کرد.
 
جک ما گفت که چنان در رشد تجارت خود وسواس دارد که نمی تواند هر لحظه به فکر تجارت ادامه دهد. وقتی غذا می خورد ، وقتی می نوشد ، وقتی راه می رود ، وقتی استحمام می کند و غیره نمی تواند به فکر تجارت خود باشد.
 
و به همین دلیل همسرش گفت که او متعلق به علی بابا ، شرکتی است که وی تاسیس کرده است و نه او.
 
آیا می دانید چرا افراد موفق موفق هستند؟
 
“افراد خارق العاده همیشه درباره ایده ها ، اهداف و رویاها صحبت می کنند. افراد متوسط ​​در مورد وقایع و آنچه اتفاق می افتد صحبت می کنند. افراد متوسط ​​در مورد افراد دیگر صحبت می کنند و بیشتر اوقات شکایت می کنند. “
 
بنابراین بیشتر اوقات درباره چه چیزی صحبت می کنید؟ خواندن را متوقف کنید و لحظه ای در این مورد تأمل کنید.
 
در حال حاضر با دوستان یا همکاران یا همسرتان چه صحبت کرده اید؟ چه افکاری را مدام در ذهن خود نگه دارید؟
 
به یاد داشته باشید ، افکار شما به زندگی شما تبدیل می شوند .
 
اگر همیشه به کمبود پول فکر می کنید ، در زندگی شما این اتفاق می افتد. احساس خواهید کرد که دائماً بی پول هستید.
 
و برای تغییر وضعیت ، ابتدا باید طرز فکر خود را تغییر دهید . به چیزی مثبت تر و بهتر فکر کنید. به این فکر کنید که چقدر خوش شانس هستید ، چقدر می توانید خوب باشید و آینده شما چقدر فوق العاده است.
 
وقتی افکار خود را تغییر می دهید ، عملکرد خود را تغییر می دهید. وقتی عملکرد خود را تغییر دهید ، نتایج تغییر می کند و زندگی شما نیز تغییر خواهد کرد.
 
و دقیقاً به همین دلیل تعیین هدف بسیار مهم است. هنگامی که اهداف تعیین می کنید یکی از بزرگترین مزایا این است که اهداف شما آنچه را می خواهید به دست آورید به شما یادآوری می کنند.
 
به عبارت دیگر ، اهداف شما بر افکار شما مسلط می شوند. و وقتی تنها به اهداف خود فکر می کنید ، حدس بزنید چه اتفاقی می افتد؟ شما شیفته اهداف خود خواهید شد و نمی توانید منتظر اقدامات گسترده برای تحقق آنها باشید.
 
دقیقاً به همین دلیل است که من گفتم اهداف شما به شما امکان می دهد زندگی دلخواه خود را داشته باشید.
 
مهم نیست که می خواهید در زندگی خود به چه چیزی برسید ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که آن را به عنوان یک هدف تعیین کنید. بگذارید اهداف شما شما را راهنمایی کنند.
 
از کجا برویم
بنابراین شما مزایای داشتن هدف در زندگی را می دانی الان چه کار باید بکنی؟
 
یک کاغذ بیرون بیاورید ، تمام اهدافی را که می خواهید انجام دهید ، یادداشت کنید. شما می توانید توصیه های جک کانفیلد در نوشتن 100 هدف برای رسیدن به زندگی خود را دنبال کنید. و سپس محدود شوید و فقط به چند هدف بپردازید که برای شما واقعاً مهم هستند.
 
مهم نیست که چند بار اهداف خود را یادداشت کرده اید. تکرار کلید تسلط است .
 
اگر اکنون این مقاله را می خوانید ، پیشنهاد می کنم هدف گذاری فعال را انجام دهید. یعنی هر روز اهداف خود را یادداشت کنید .
 
هرچه بیشتر این کار را انجام دهید ، بهتر خواهید شد و از اهداف خود آگاهی بیشتری خواهید داشت.
 
سپس اهداف خود را در ذهن خود برنامه ریزی خواهید کرد. شما ایده های آنچه می خواهید به آن دست پیدا کنید را به ضمیر ناخودآگاه خود تزریق می کنید .
 
وقتی این اتفاق می افتد ، همه چیز خودکار می شود. شما برای اقدام و حرکت به سمت اهداف خود عادت هایی پیدا خواهید کرد.
 
اینگونه است که افراد خارق العاده در زندگی به نتایج خارق العاده می رسند.
 
با این حال ، همه چیز از داشتن یک هدف مشخص و مشخص شروع می شود که انگیزه شما در زندگی است. بنابراین همین حالا این کار را انجام دهید. اهداف خود را تعیین کنید.
 
و در زیر چند منبع اضافی برای کمک به شما در درک بیشتر نحوه کارکرد هدف و چگونگی تنظیم و دستیابی به اهداف خود مانند یک حرفه ای آورده شده است:
 
چرا مهلت تعیین شده برای اهداف شما مهم است
10 نکته چگونه اهداف خود را انگیزه و هیجان انگیز کنید
چگونه می توانید اهداف خود را به
یک برنامه عملی تبدیل کنید یک بار دیگر: چگونه به اهداف خود برسید
چگونه پیشرفت خود را بسنجید تا به طور مثر اهداف خود را
تنظیم کنید لیست تعیین لیست: 7 مورد عناصری که هدف شما باید داشته باشد
 
یا بهتر از این ، به آموزش من در فرمول تنظیم اهداف بپیوندید تا مهارت مهارتی را که به شما کمک می کند موفقیت بیشتری در زندگی کسب کنید ، تسلط پیدا کن
 
 
 استفاده موثر از زمان
 
مطمئناً زمان یک منبع است ، اما جایزه ویژه ای دارد زیرا بسیار مهم است. همانطور که پیتر دراکر می گوید: “اگر می خواهید نحوه مدیریت زمان را بهبود ببخشید – دیگر کاری را که لازم نیست انجام شود متوقف کنید!”
 
 
 
 
 
 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 15 =

پوچ
انشالله دفعه بعدی
50% تخفیف خرید محصول مدیریت زمان و برنامه ریزی
دانلود رایگان وبینار مدیریت زمان
20% تخفیف خرید کلیه محصولات
مشاوره رایگان
شانس خود را برای دریافت جایزه امتحان کنید!

گردونه رو بچرخون و برنده شو

قوانین و مقررات گردش گردونه :

کاربر محترم عواقب عدم استفاده از هدیه به عهده شما می باشد.

تذکر: هدیه به ایمیل شما ارسال میشود، لطفا ایمیل معتبر وارد کنید.