با استفاده از قانون 3 الویت های خود را به حداکثر برسانید

 
گاهی‌اوقات شروع و دست به کار شدن برای اولویت بندی کارهای روزانه ، کمی سخت و دشوار به نظر می‌رسد.
 
اما کافی است کمی همت و تلاش به خرج داده و با صرف چند دقیقه کوتاه ولی مؤثر، روند انجام امور مختلف در زندگی تان را دگرگون کنید.
 
واقعیت این است که با دانستن شیوه استفاده مناسب از لحظات و دقایق، امکان انجام کارهای بیشتری در مدت زمان کمتر برایتان به وجود می‌آید.
 
رشد و پیشرفت شغلی شما، موفقیت در مدیریت زندگی خانوادگی و رسیدگی به تفریح و استراحت در زندگی روزانه، تنها در صورتی میسر می‌شود که اولویت بندی کارهای روزانه را یاد بگیرید
 

اولویت بندی کارهای روزانه با قانون 3

 

برای مدیریت بهتر زمان و در همه کارهایی که باید انجام دهید ، “قانون سه” را دنبال کنید.
 
در هر هفته یا یک ماه هر چقدر کارهای مختلف انجام دهید ، فقط سه کار و فعالیت وجود دارد که 90٪ ارزش سهم شما در تجارت شما را تشکیل می دهد. این به عنوان “قانون سه” شناخته می شود.
 

یک لیست تهیه کنید

 
اگر لیستی از تمام کارهایی که در طول یک ماه انجام می دهید تهیه کنید ، احتمالاً شامل 20 ، 30 یا حتی 40 وظیفه و مسئولیت مختلف است.
 
اگر لیست خود را با دقت مورد ، مورد به مورد بررسی کنید ، متوجه می شوید که فقط سه مورد از کل لیست شما ، 90٪ ارزش شما را برای تجارت شما تشکیل می دهد.
 
پس در مرحله اول استفاده از قانون 3 برای اولویت بندی کارهای روزانه نوشتن تمام کارهایی است که در طول یک ماه یا هفته یا روزانه باید انجام دهید.اگر تمایل دارید روش های دیگری برای برنامه ریزی موفق روزانه بدانید مقاله زیر را بخوانید.
 
نویسنده پیشنهاد می کند این مقاله را حتما بخوانید

 
سه سوال جادویی
 
چگونه “سه بزرگ” خود را تعیین می کنید؟ ساده. لیستی از کلیه وظایف و وظایف کاری خود را از روز اول ماه تا آخرین روز و در طول سال تهیه کنید. سپس به این سه سوال جادویی پاسخ دهید.
 
1) اگر می توانم فقط یک کار را در این لیست انجام دهم ، در طول روز ، کدام یک از فعالیت ها بیشترین ارزش را برای تجارت من دارد؟
 
مهمترین وظیفه شما در قانون سه – وظیفه ای که بیشترین سهم را در تجارت شما دارد – هنگام تهیه لیست ، احتمالاً پیش روی شما قرار می گیرد.
 
این مسئله برای شما کاملاً واضح خواهد بود ، همانطور که برای اطرافیان نیز روشن است. دور آن مورد را دایره قرار دهید.
 
2) اگر من فقط می توانم دو کار در این لیست انجام دهم ، فعالیت دوم که بیشترین سهم را در تجارت من دارد ، در طول روز چیست؟
 
معمولاً این مورد نیز در اولویت بندی کارهای روزانه به سمت شما پرش می کند. ممکن است کمی بیشتر فکر شود ، اما معمولاً واضح و واضح است.
 
3) اگر من فقط سه کار را در این لیست انجام دهم ، در طول روز سومین فعالیتی که بیشترین ارزش را برای تجارت من دارد چیست؟
 

هنگامی که شما یک لیست تهیه می کنید و پاسخ های خود را تجزیه و تحلیل می کنید ، به وضوح خواهید دید که فقط سه کار انجام شده تقریباً از کل ارزشی است که به شما کمک می کند.

شروع و تکمیل این کارها از هر کاری که انجام می دهید مهمتر است.

وقت را تلف نکنید
 
نکته مهم : اگر جواب این سه سوال را نمی دانید ، به سختی دچار مشکل می شوید.
 
شما در معرض خطر زیادی برای الویت بندی کارهای روزانه ،ماهانه یا سالانه خود هستید که وقت خود را هدر دهید و زندگی خود را در محل کار هدر دهید.
 
اگر پاسخ سوال سه قانون را نمی دانید ، همیشه در نهایت روی فعالیتهایی با ارزش سطح پایین و غالباً بی ارزش کار می کنید.
 
وقتی می توانید تشخیص دهید که سه کار 90٪ ارزش شما را تشکیل می دهند ، مثل این است که هر کار دیگری که انجام می دهید محو می شود.
 
سایر کارها را می توان تفویض کرد ، بعداً انجام داد یا اصلاً انجام نداد. که برای بهتر مدیریت کردن و الویت بندی کارهای روزانه می توانید از تکنیک ماتریس آیزنهاور استفاده کنید.
 
با مدیریت زمان بسیار راحت تر خواهد بود زیرا شما دقیقاً خواهید فهمید که روی چه چیزی کار می کنید و ارزشی که برای آن کمک می کنید.
 
اقدام کنید
 
اگر به هر دلیلی مشخص نیست و نمی دانید چه کاری الویت بالاتری دارد ، از رئیس خود بپرسید.
 
از رئیس خود بپرسید مهمترین کارهایی که شما انجام می دهید تا ارزشمندترین سهم خود را در کار داشته باشید چه چیزی است ؟از همکاران خود بپرسید.
 
از همسرتان سوال  کنید. اما هر کاری که می کنید ، باید پاسخ های قانون سه را بدانید.
 با این تکنیک ساده به راحتی می توانید ذهن خود را از آشفتگی های روزانه خارج کنید.
 
 
نتیجه: زندگی خود را ساده کنید ، کارهای خود را در اولویت قرار دهید و به طور چشمگیری سطح استرس خود را کاهش دهید.
 
 
شما از یک کار به وظیفه دیگر می شتابید ، احساس استرس ، خستگی و فشار می کنید و مانند همیشه باید “روشن” باشید.
 
احساس می کنید زندگی شما از کنترل شما خارج است  و نیازهای همیشگی دیگران -برای گفتگو ، جلسات و مشاغل روزهای شما را تسخیر می کند.
 
نویسنده پیشنهاد می شود این مقاله را بخوانید

 
شما بسیاری از پروژه های عالی و پر از شور و شوق را شروع می کنید ، اما وقتی سایر موارد لیست کارهای شما را آزار می دهد ، این هیجان کم می شود و غالباً به اتمام نمی رسید.
 
شما همیشه احساس “مشغله” می کنید ، اما هر چقدر هم که انجام دهید ، همیشه کارهای بیشتری برای انجام دادن دارید – و برای تصمیم گیری درمورد اینکه ابتدا باید چه کاری انجام دهید ، تلاش می کنید.
 
اگر اینطور باشد ، شما تنها نیستید. بنابراین بسیاری از مردم با مدیریت زمان دست و پنجه نرم می کنند – به خصوص در جامعه امروز ، که به نظر می رسد همه بیشتر از همه کارها را می کنند.
 
خبر خوب: شما می توانید با آموزش های نوین استاد زمان خود شوید. با بسته آموزشی مدیریت زمان و برنامه ریزی به سبک gtd استاد زندگی خود می شوید.
 
بنابراین اگر احساس استرس و اضطراب کرده اید کارهای زیادی انجام می دهید و وقت کافی برای انجام آن ندارید ، وقت آن است که نگاهی انتقادی به مهارت های مدیریت زمان خود بیندازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 4 =

پوچ
انشالله دفعه بعدی
50% تخفیف خرید محصول مدیریت زمان و برنامه ریزی
دانلود رایگان وبینار مدیریت زمان
20% تخفیف خرید کلیه محصولات
مشاوره رایگان
شانس خود را برای دریافت جایزه امتحان کنید!

گردونه رو بچرخون و برنده شو

قوانین و مقررات گردش گردونه :

کاربر محترم عواقب عدم استفاده از هدیه به عهده شما می باشد.

تذکر: هدیه به ایمیل شما ارسال میشود، لطفا ایمیل معتبر وارد کنید.